Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
20. novembris, 2012
Drukāt

Fotoflīzes – oriģināls risinājums vannasistabā

photo222

Uz parasto keramikas vai mozaīkas flīžu sienas var izveidot lielisku gleznojuma vai fotogrāfijas dekoru. Bilde iznāk kā bilde, bet šīs flīzes no parastajām atšķiras tikai ar to, ka tām ir vārīgāka ārējā, dekoratīvā kārta.

 

Visbiežāk fotoflīzes ar dekoliem, sublimācijas metodi vai sietspiedi izgatavo no parastajām baltajām, glazētajām keramikas flīzēm. Katram gadījumam, tās izvēloties veikalā, ir jāpainteresējas arī par piemērotību šādai papildu apstrādei. Dekola uzklāšana ir vienkārša. Izvēlas jebkuru fotogrāfiju vai zīmējumu, ar printeri un keramikai domātām krāsām uzklāj uz speciāla plāna papīra, kuru kopā ar flīzi apdedzina krāsnī augstā temperatūrā, līdz tinte iecepas emaljā. Šādas flīzes ir izturīgas pret mehānisko iedarbību, to garantijas laiks sasniedz 50 gadu. Vienīgais trūkums – augstā cena dārgo krāsu un roku darba dēļ…

Izmantojot sietspiedes tehniku, flīzes apstrādā ar grunti, kura uzlabo saķeri, un tad ar speciālām tintēm uzklāj zīmējumu. Iegūst kvalitatīvi apgleznotas flīzes, kuras tomēr nevar novietot tiešas ūdens iedarbības zonā. Krāsojums nav mehāniski izturīgs, tam nepatīk ķīmiskie mazgāšanas līdzekļi. eifel_

Sublimācijas tehnoloģijā uz sagataves uzklāj speciālu polimēru, pie kura piestiprina vizuāla risinājuma loksni. Flīzi ievieto termopresē, kur to uzkarsē līdz +200 °C. Tā iegūst piesātinātu zīmējumu par pieņemamu cenu. Tomēr tas nav mehāniski izturīgs.

Fotoflīžu priekšrocība – atraisīt fantāziju un izveidot patiešām unikālu telpu. Piemēram, uz vannas istabas sienām novietot pašus iecienītākos mākslas darbus. Izmantojot fotoflīzes, var vizuāli paplašināt nelielu telpu vai akcentēt tās atsevišķas daļas.

Fotoflīzes var nopirkt jau gatavas vai arī pasūtīt. Lai tās izgatavotu, nepieciešams zīmējums un pamatmateriāls.

Zīmējumu var veidot gan uz vienas flīzes, gan daudzas apvienot kopējā panno, kura izmēram nav ierobežojumu. Lai tās nesajuktu, flīzes aizmugurē ir sanumurētas, pirmais cipars norāda rindu, otrais – kārtu. Atsevišķas fotoflīzes uz sienas bieži izmanto kā joslas vai apmales, tās liek šahveidā vai brīvajā plānojumā. Daudz efektīgāk tomēr izskatās lielie keramiskie fotopanno, piemēram, pa visu sienu ar jūras skatu, kas ūdens procedūru laikā rada sevišķi labu noskaņojumu. Protams, minimālisma cienītājiem pietiek ar vienu nelielu ainavu sienas vidū vai akcentējamā vietā.

– Daudzas keramisko flīžu fabrikas, piemēram, slavenā spāņu “Widrepur” ražo ļoti izturīgas un efektīgas fotoflīzes – gan atsevišķas, gan kā panno, un gan pēc sava, gan klienta zīmējuma. Pašu flīžu cena ir ap Ls 12/m2, to apdrukāšana sākas ar Ls 22/m2. Ja pasūtītājs vēlas izmantot savu zīmējumu, parādās līgumcena, – stāsta SIA “VIA” nodaļas vadītāja asistente Laura Žagare.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+