×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

FOTOGALERIJA: Krāšņas orhidejas un tilandsijas Dabas muzejā

LETALETA

Orhidejas ir vienas no visaugstāk attīstītajām un daudzveidīgākajām ziedaugu grupām, to forma, krāsa un smarža nereti pārsteidz pat pieredzējušus audzētājus. Orhidejām ir ilgs attīstības cikls, dažas retākās no tām līdz ziedēšanai aug pat 20 gadus. Pasaulē ir aptuveni 35 tūkstoši šo krāšņo ziedu sugu, no kurām Latvijā savvaļā sastopamas 32, lielākā daļa no tām ir aizsargājamas.

 

Izstādē Dabas muzejā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot plašu tropisko orhideju un to hibrīdu daudzveidību, tāpat pirmo reizi būs izstādīta arī liela neparasto tilandsiju kolekcija. Visi aplūkojamie augi ir no Latvijas orhideju un tilandsiju audzētāju privātajām kolekcijām, to šarmu izcels praktiskie Raunas Lauktehnikas metāla dekoratīvie izstrādājumi mājai un dārzam.

Šogad izstādē piedalīsies pasaulē pazīstamais Peru orhideju pētnieks un entuziasts, audzētavas “Peruflora” pārstāvis Manolo Viktors Ariass, un Egidiuss Pranaitis no Lietuvas. Izstādes laikā interesenti varēs saņemt speciālistu padomus par eksotisko augu kopšanu un audzēšanu mājas apstākļos, tāpat arī no plaša piedāvājuma klāsta varēs iegādāties orhidejas, tilandsijas, dažādus substrātus to stādīšanai un daudz ko citu.

Apmeklētājus aicina apmeklēt izglītojošos pasākumus izstādes laikā:

• Piektdien, 26. aprīlī plkst. 13:00 lekcija “Tillandsiju ģints’”, vadīs Lolita Afanasjeva;
• Svētdien, 28. aprīlī plkst. 12:oo meistarklase orhideju stādīšanā uz bloka un sfagnu sūnu uzkalniņiem un augu pārstādīšana;
• Svētdien, 28. aprīlī plkst. 14:oo lekcija “Cattleya ģints orhidejas – LOEADA gada augs 2013”, vadīs Antra Krauze.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+