×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

FOTOgalerija: Pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas

Foto: LETAFoto: LETA

Dzejnieki Edvīns Raups un Kārlis Vērdiņš.

Ceturtdien, 21. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē notika Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) pasniegšanas ceremonija, kurā tika paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no piecām kategorijām, kā arī sveikts speciālbalvas ieguvējs dzejnieks un atdzejotājs Uldis Bērziņš par nozīmīgu ieguldījumu pasaules kultūrtekstu latviskošanu no senislandiešu valodas atdzejojot “Eddas dziesmas” un godināts mūža balvas ieguvējs – dzejnieks Jānis Rokpelnis par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, radot augstvērtīgus literāros darbus dzejā, prozā un atdzejā.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijas gala balsojuma rezultātā par LALIGABA ieguvēju kategorijā “Labākais dzejas darbs” atzīts Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājums “Pieaugušie”, kas nācis klajā apgādā “Neputns”, balvu dzejniekam pasniedza dzejnieks un atdzejotājs Edvīns Raups.

Kategorijā “Labākais prozas darbs” laurus guva Māra Bērziņa darbs “Svina garša”, ko izdevis apgāds “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā, balvu rakstniekam pasniedza Baltic International Bank padomes priekšsēdētājs Valērijs Belokoņs.

Kategorijā “Labākais ārvalstu literatūras tulkojums” triumfēja Dena Dimiņa veiktais Džonatana Litela romāna “Labvēlīgās” tulkojums no franču valodas, ko izdevis apgāds “Jānis Roze”, balvu tulkotājam pasniedza aizvadītā gada laureāte tulkojumu kategorijā – Dace Meiere.

Kategorijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par balsojuma līderi kļuva Luīzes Pastores darbs “Svešinieka atnākšana” – trešais darbs detektīvstāstu sērijā bērniem “Mākslas detektīvi”, ko klajā laidis apgāds “Neputns”, balvu rakstniecei pasniedza aizvadītā gada laureāte bērnu literatūras kategorijā Inga Gaile.

Kategorijā “Spilgtākā debija” par daudzsološāko pieteikumu Latvijas rakstniecībā tika atzīts Elīnas Bākules –Veiras dzejas krājums “Zilonis okeāns”, kas izdots apgādā “Pētergailis”, balvu dzejniecei pasniedza savulaik debijas balvu guvušais rakstnieks Osvalds Zebris.

Laureātiem tika pasniegtas dizaina studijas MĀJO veidotās LALIGABA lampas, kā arī piešķirtas naudas balvas 1500 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas.

LALIGABA speciālbalvu par nozīmīgu ieguldījumu pasaules kultūrtekstu latviskošanā ekspertu komisijas priekšsēdētāja Anda Baklāne svinīgi pasniedza dzejniekam un atdzejotājam Uldim Bērziņam par “Eddas dziesmas” latviskošanu no senislandiešu valodas. Darbu izdevis apgāds “Jānis Roze”. Speciālbalvas ieguvējam piešķirta naudas balva 750 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Savukārt dzejnieks Jānis Rokpelnis tikai svinīgi cildināts un sveikts par mūža ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, saņemot simbolisko LALIGABA lampu, kā arī naudas balvu 3000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas. Balvu svinīgi pasniedza balvas mecenāts, uzņēmējs Andris Skrūskops (SIA “Siltumtehnika”).

Ziņu portāla “Delfi” balsojumā, par lasītāju iecienītāko darbu tika atzīts Madaras Gruntmanes dzejas krājums “Narkozes”, savukārt Noras Ikstenas romāns “Mātes piens” izpelnījās grāmatu tīkla “Jānis Roze” atzinību kā pirktākais Latvijas Literatūras gada balvai nominētais darbs.

Šā gada pasākuma vadmotīvs “Melns uz balta” atklāja baltās lapas bezgalīgo ietilpību, pārradot uz tās vissmalkākās pasaules vibrācijas lasītājiem uztveramā veidā un ļaujot ielūkoties literatūras radīšanas noslēpumainajā telpā, kurā notiek dažādu matēriju pārkausēšana gaismā. Balvas pasniegšanas ceremoniju veidoja rakstniece Inga Žolude, režisors Viesturs Roziņš, scenogrāfs Valters Kristbergs, video režisors Kristaps Kalns un Guntis Leimanis, kā arī gaismu mākslinieks Jānis Sniķers. Pasākumu vadīja rakstniece, režisore un žurnāliste Kristīne Želve un rakstnieks Pauls Bankovskis, par muzikālajām intermēdijām rūpējās patīkamās mūzikas ansamblis “Brokastis četratā”.

Balvas pasniegšanas noslēguma ieraksts būs klausāms Latvijas Radio 1. programmā 24. aprīlī plkst.11:05.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+