×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Fotogrāfa asistents

fdeinats28_04_2012_0012

Man ļoti patīk fotografēt un ceļot. Pirms dažiem gadiem iegādājos spoguļkameru, diemžēl ceļojumos reizēm tā šķiet pārāk smaga. Vai varat ieteikt kādu vieglāku fotoaparātu, bet tādu, lai nezustu attēlu kvalitāte? Ziepjutrauku gluži negribētos… 
Arta Rīgā

 

Profesionālais fotogrāfs Jānis Deinats iesaka izvēlēties kādu no Sony Alpha NEX sērijas kamerām, piemēram, jaunākos modeļus NEX-5N vai NEX-7. Iesācējiem piemērota būs NEX-F3 fotokamera, kas ir lētāka par pieminētajām, bet arī ļauj radīt profesionāļu cienīgus attēlus. Komplektācijā ar standarta objektīvu SEL-1855 cenas NEX-F3, NEX-5N un NEX-7 fotoaparātiem attiecīgi ir Ls 430, Ls 500 un Ls 900.

Šīs 291 g vieglās un 23,3 mm plānās fotokameras ērti iegulst plaukstā, visas darbības iespējams veikt ar vienu roku.

Sony Alpha NEX sērijas fotokameras ir zelta vidusceļš starp kompaktkamerām un spoguļkamerām, pamanoties pirmo izmēros iedabūt otro kvalitāti. Tas panākts, atsakoties no spoguļu sistēmas, bet atstājot 23,5 x 15,6 mm lielo attēlveidošanas sensoru, kas kopā ar jaunākās paaudzes Sony BIONZ attēlu apstrādes procesoru rada izcili tīrus attēlus ar minimālu graudainību. NEX-F3 un NEX-5N ir 16,1 megapikseļu, bet NEX-7 – 24,3 megapikseļu izšķirtspēja.

Šīm kamerām ir pasaulē ātrākā slēdža reakcija un ātrs autofokuss, ātruma režīmā tās fiksē pat 10 kadrus sekundē. Ir iebūvēta zibspuldze, lai gan sliktā apgaismojumā bieži var iztikt arī bez tās. Īpaši augstais gaism­jutības diapazons ISO 100 – 16 000 (NEX-5N kamerām pat līdz 25 600) ļauj fiksēt skaidrus attēlus arī vāji apgaismotās telpās vai vakara krēslā pat bez statīva palīdzības.

Šiem fotoaparātiem ir daudz palīgelementu, kas paslēpušies 7,5 cm lielajā LCD ekrānā. Tajā var ne tikai uzstādīt fotografēšanas režīmus, mākslinieciskos efektus, kadrējumu, apskatīt attēlus, bet arī jau pirms slēdža nospiešanas redzēt, kāds būs rezultāts, vai attēls būs par gaišu vai par tumšu. Šie aparāti ir kā īsti fotogrāfa asistenti!

Sony Alpha NEX fotoaparātos ir arī daudz lielisku papild­iespēju, ko nespēj piedāvāt pat lepnās spoguļkameras. Nav nepieciešami speciālie filtri vai dators ar attēlu apstrādes pro­grammām – no mākslinieciski veidota attēla šķir tikai viens klikšķis. NEX piedāvājumā ir 11 režīmi un 15 efekti. 
NEX-7

Ceļotājus visvairāk iepriecinās iespēja iegūt perfektus panorāmas skatus. Sekojot norādījumiem kamerā, momentāni tiek izveidota panorāma, un skaisto ainavu var pārvest arī mājās.

Tomēr reizēm gribas kaut ko vairāk par vienu attēlu. Sony Alpha NEX kameras ar vienas pogas pieskārienu filmē plūstošu, ļoti kvalitatīvu AVCHD Full HD video līdz pat 50 kadriem sekundē ar augstas kvalitātes stereo skaņu. Līdzīgi kā fotografējot, arī filmējot funkcija Object Tracking ļauj precīzi izsekot objektam, pat ja tas pārvietojas.

Lielisku redzamību jebkurā uzņemšanas pozīcijā nodrošina iespēja ekrānu pagriezt. NEX-7 kamerai tas iespējams līdz 90º leņķī uz augšu un 45º leņķī uz leju, savukārt ar NEX-F3 ērti bildēt pašportretus, jo ekrānu iespējams pagriezt līdz pat 180°, lai ieraudzītu sevi.

Spoguļkameru īpašnieki parasti izmanto skatu meklētāja okulāru, bet tā trūkums vismaz iesākumā mazliet traucē darbam. NEX-7 fotoaparātam, atšķirībā no pārējiem, tāds ir. Fotogrāfs Jānis Deinats īpaši uzteic tā veiksmīgo novietojumu kameras stūrī, kad deguns netraucē un nesmērē ekrānu.

Ar Sony Alpha NEX kamerām saderīgo E-mount objektīvu klāstā ik pa laikam parādās kāds jaunumus, savukārt atsevišķi nopērkami bajonetes pārveidotāji ļauj aparātam pievienot faktiski jebkuras spoguļkameras objektīvu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+