Mobilā versija
+3.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
13. augusts, 2015
Drukāt

Fotogrāfijas muzejā izstādīs “Koku ainavas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 20. augusta būs apskatāma igauņu fotogrāfa Kaupo Kikasa fotogrāfiju sērija “Koku ainas”, kurā attēli ievietoti paša autora izgatavotos koka rāmjos no veciem dēļiem un durvīm, LA.lv uzzināja muzejā.

“Es neesmu koku apskāvējs, aizrāvies ar ezotērismu vai sevišķi reliģiozs, taču, stāvot mežā, mani vienmēr pārņem nedefinējamas izjūtas un vēlme tās raksturot,” stāsta autors. ‘Gadiem esmu meklējis veidu, kā atveidot kokus – kokus, kuri visbiežāk tiek definēti tikai ar vienkāršu bioloģisku aprakstu, kokus, kuri ir visredzamākā mums apkārtesošās dabas daļa un ko mēs uztveram kā pašsaprotamu. Veci, vēja aprauti, pelēki koka dēļi vienmēr piesaistījuši manu uzmanību. Vienmēr ar sajūsmu esmu apbrīnojis senas mājas un zvejas nojumes. Pat tad, ja koks, kas kļuvis par struktūru, ir miris vairākus simtus gadu, es saredzu stāstu saplaisājušajā un grubuļainajā dēlī, kas šeit atradies vairāk nekā vienu paaudzi. Šādus kokus esmu izmantojis arī savā darbā – pirmos simts gadus koks aug, nākamos simts tas kalpo kā daļa no sienas, un tagad šī ēka sāk pūt un to atkal pārņem daba. Es paceļu vecos kokus un dodu tiem lomu savā stāstā.”

Kaupo Kikass (1983) ir Igauņu mākslas fotogrāfs, kurš ar fotogrāfiju nodarbojas jau 12 gadus. Formālo izglītību fotogrāfijā apguvis Somijas Vizuālās mākslas institūtā. Pamatā strādā Ziemeļeiropā, taču piedalās fotoprojektos Londonā, ASV un ikgadējā Amazones lietusmežu fotoprojektā. Viņa fotogrāfijas tikušas publicētas uz grāmatu un mūzikas albumu vākiem, tāpat laikrakstos un žurnālos. 2013. gadā Kaupo Kikass tika nominēts kā labākais komerciālais portretu fotogrāfs Kāzu un portretu fotogrāfu asociācijas (WPPI) rīkotajā konkursā Lasvegasā un kā labākais igauņu portretu fotogrāfs Baltijas Fotogrāfijas festivālā 2011. gadā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+