×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

“FOTOGRĀFS” Jūmalas pilsētas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Jūrmalas pilsētas muzeja starpniecību fotomākslas cienītājiem līdz 27. aprīlim dota iespēja iepazīties ar Latvijas fotomākslu. Šoreiz ar šīs mākslas zelta fonda pārstāvi Leonīdu Tugaļevu, kurš piedalījies pāri par 100 starptautiskajās izstādēs.

Saņēmis ap 100 balvu, tajā skaitā 16 FIAP (Starptautiskās fotomākslas federācijas) zelta medaļas. Šoreiz mākslinieks skatītāju vērtējumam nodevis 50 savus pēdējā laika darbus. Tie ir dažādu kultūras darbinieku portreti, kuri laiku ritumā bieži vien mazāk akcentēti. Portretos redzamās personas meistaram pozē un viņš nostāda savus portretējamos tā, lai tie vislabāk izteiktu savu personību, savu garīgo pasauli. Tā ir liela māksla, kas ne katram fotogrāfam no dabas ir dota, bet L. Tugaļevs ar šīm iemaņām apveltīts bagātīgi. Redzamās fotogrāfijas ir tapušas meistara darbnīcā. Pie vairākām personībām viņš atgriezies vairākkārt, jo ir meklētājs, tāpēc vienmēr portretējamā atradis ko jaunu. Tā tas ir Ilmāra Blumberga, Evijas Hilmanes, Kristīnes Mackevičas, Signes Žeļezņakas portretos, kuri parādīti trīs un pat četras reizes.

Kā radās “Fotogrāfs”? 2002. gadā Leonīds Tugaļevs izdeva grāmatu “Fotogrāfs”, bet 2009. gadā ar tādu nosaukumu bija izstāde Sv. Pētera baznīcā. Un tad mākslinieks pieņēma lēmumu, ka visām viņa izstādēm būs nosaukums “Fotogrāfs”. Tā tas ir arī šoreiz, kad ar savas izstādes starpniecību mākslinieks uz saviem darbiem var nolūkoties no malas. Lai pats tos novērtētu dotajā momentā, laikā. Un nākamās izstādes būs citādas gan tematikas, gan izpildījuma ziņā. Šī izstāde pašam māksliniekam ir pagātne, jo viņš jau runā par jaunām idejām, iecerēm.

Šos brīnišķos mākslas darbus mēs redzam, pateicoties izstādes kuratora Harija Zemīša gādībai. Visi portreti ir melnbalti, atskaitot sadzīves ainavu “Arbūzu ēdāji” un Ilmāra Blumberga portrets ar masku, kuri ir krāsaini.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+