×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Fotogrāfs Maksims Dondjuks piemin Maidanu ar skaudriem foto no Ukrainas frontes abām pusēm (3)

10

Ukraiņu fotogrāfs Maksims Dondjuks guvis ievērību ar fotogrāfiju sēriju, kurā dokumentējis Maidanu un karadarbību Ukrainas austrumos, turklāt no abu pušu redzespunkta, vēsta radio “Svoboda”.

Prokrieviskie separātisti fotogrāfu draudējuši nošaut, pie Ilovaiskas viņš nokļuvis aplenkumā un darboties mēģinājuši aizliegt arī ukraiņu štāba birokrāti.

Maidana otrās gadadienas priekšvakarā radio “Svoboda” interneta vietnē un portālā “LA.lv” ar fotogrāfa personisku atļauju publicēti vēl neredzēti kadri no Dondjuka braucieniem pa Ukrainu.

Intervijā Dondjuks atklāj, ka fotografēt viņu mācījusi māte ar padomju laikā populārajiem aparātiem “Zenit” un “Smena”, vēlāk viņš apmeklējis arī fotopulciņu. Pēc tam šo nodarbi pametis, lai pie tās atgrieztos jau 24 gadu vecumā, kad strādājis par pavāru un fotografēšanai un dažādiem foto eksperimentiem veltījis visu brīvo laiku.

Vēl pēc gada noraisīja pavāra priekšautu, pārcēlās uz Kijevu un kļuva par profesionālu fotogrāfu. Sākotnēji vairāk pievērsās studijas fotomākslai, bet pēc atzinību guvuša dokumentāla projekta par tuberkulozes slimniekiem vairāk pievērsās tieši dokumentālā foto žanram.

“Man fotogrāfija nav darbs vai aizraušanās, bet filozofija, es to tšī iemesla dēļ ļoti mīlu un augstu vērtēju, tā man ļauj mainīties pašam, labāk iepazīstot citu cilvēku dzīvi situācijās, kurās es citādi nekad nebūtu nokļuvis,” atzīst fotogrāfs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pirmā bilde izteiksmīga, to bārdaino pozētāju pseidokazaku pat Krievijā tiesā kā noziedznieku.

    • d e k o l o n i z ā c i j u Atbildēt

      Krievijā visi Kremļa imperiālo ambīciju pretinieki ir “noziedznieki”.

    • Iepriekš terorists un deģenerāts Babajs jau 4 gadus atsēdēja cietumā par narkotiku tirdzniecību. Iznācis no cietuma kļuva par Ukrainas okupantu. Tad mazliet papozēja fotogrāfiem un kļuva atpazīstams, pēc nopietnām kaujām nobijās un aizbēga no kara lauka. Nu internetā Babajs gaudo, ka Krimā (tur viņš tagad dzīvo) nevar atrast darbu, naudas nav, jāuztur ģimene ar 3 bērniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+