Publicitātes foto

Fotomākslinieks Jānis Gleizds atgriežas dzimtajā Rogovkā 0

Pasaulslavenā fotomākslinieka Jāņa Gleizda (1924-2010) 90 gadu jubilejai par godu, fotogrāfa sieva Annele Gleizde uz viņa dzimto pusi – Rogovku – atvedusi unikālu Jāņa Gleizda darbu izstādi, portālam LA.lv pavēstīja producentu grupas “Lietišķā Latgale” pārstāve Renāte Lazdiņa.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Mūžībā aizgājušais mākslinieks ar saviem darbiem ieguvis slavu un apbalvojumus visos sešos pasaules kontinentos. Par fotogrāfu Jāni Gleizdu un viņa darbiem aizvadītajā ceturtdienā radio “Ef-Ei” un “Divu krastu radio” vēsta raidījums “Pi myusim Latgolā”.

“Jānis ir vienreizēja un neatkārtojama personība, tāds cilvēks, kurš ir tik daudz pārcietis. Tie, kas nezina, kas nav redzējuši Jāni, Jānim jau nebija roku un kā viņš pielāgoja tādus instrumentus, lai viņš varētu fotografēt un taisīt tik smalkus darbus, kur cilvēkam ir abas rokas un viņš nespēj tādus uztaisīt kā Jānis taisīja tajā izohelijas tehnikā,” stāsta fotovēsturnieks Pēteris Korsaks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jānis Gleizds galvenokārt fotografējis motosporta sacensības, cilvēkus, portretus un aktus, ar kuriem mākslinieks kļuvis slavens. Fotomākslimieks un Latgales fotogrāu biedrības vadītājs Igors Pličs secina, ka tas bijis grūts laiks, jo trūka programmau, ar ko apstrādāt bildes, tādēļ visu labot fotomāksliniekiem nācies ar zīmuli, otiņu un dzēšgumiju. Igors Pličs atdzīst, ka Jānis Gleizds savā laikā esot pārsteidzis tieši ar ļoti sarežģīto izohelijas tehniku.

Mākslinieka sieva stāsta, ka Jāņa Gleizda darbi tikuši novērtēti visos sešos kontinentos. Mākslinieks izohelijas tehnikā radījis darbus, kas ieguvuši pat divpadsmit zelta medaļas. Mākslinieks ir bijis paškritisks un saviem darbiem izvirzījis augstas prasības, un arī uzklausījis savas sievas kritikas.

Annele Gleizde stāsta, ka viņas mīļākie darbi esot tie, kurus vīrs novērtējis kā brāķi. Gan Annele Gleizde, gan Igors Pličs piekrīt, ka fotogrāfs Jānis Gleizds ir lielisks piemērs tam, kā cilvēks ar gribasspēku var piepildīt savas ieceres un kļūt par paraugu citiem.

Jānim Gleizdam veltīto raidījumu “Pi myusim Latgolā” var noklausīties ŠEIT.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.