Latvijā
Sabiedrība

Vai fotoradari likuši mainīt braukšanas paradumus?0

Foto – LETA

Liene Bērzkalne Rīgā: “Man bieži iznāk braukt ne tikai pa Rīgu, bet arī ārpus pilsētas, tāpēc, lai nesarežģītu dzīvi sev un citiem, esmu ieaudzinājusi sevī divas lietas: iekāp mašīnā – uzreiz piesprādzējies, sēdi pie stūres – ievēro noteikumus.

Kad tas jau asinīs, nudien nekādu problēmu. Vienkārši un ērti. Kāpēc man lauzīt galvu par kaut kādiem radariem, kur tie atrodas vai neatrodas, es taču nekļūšu par radaru verdzeni! Turklāt – ja ātrumu nepārsniedzu?”

Haralds Kalns Ugālē: “Patiesībā radari ir laba lieta, autobraucēji pierod pie kārtības. Kāds ir satraucies par to, ka sodi neienes plānotos ienākumus (starp citu, kā vispār te var ko plānot?), bet patiesībā par to taču ir jāpriecājas, jo uzlabojas satiksmes drošība.

Protams, var pienākt diena, kad radari patiešām jāņem nost. Bet ieguvums taču nav tikai soda naudas veidā, lielākais labums, ka mainās cilvēku attieksme. Es te nerunāju par tiem, kas to vien gudro, kā noteikumus, radarus un vispār kārtību apiet.

Es jau arī neesmu bez grēka – ja ir taisns, līdzens un labi pārskatāms ceļa posms, palaižu virs atļautajiem 90 km/h. Bet nekad netrakoju, tāpēc vēl nekad mūžā neesmu maksājis sodu par ātruma pārsniegšanu. Fotoradari disciplinē, ja izgudro ko labāku – lūdzu, tad iztiksim bez tiem, bet pagaidām lai tie stāv.”

Saistītie raksti

Melita Majore Carnikavā: “Katrs jaunums satiksmē – un radari nav izņēmums – kaut ko maina braukšanas paradumos. Cik zinu, tajās vietās, kur agrāk bieži notikuši nelaimes gadījumi, radari savu paveikuši, tātad paradums uzmanīties ņemas spēkā.”

Aivars Bite Jaunjelgavā: “Ir radari vai nav, kur tie ir – tas mani galīgi neinteresē. Cenšos nepārkāpt pieļaujamo ātrumu, tas viss. Ne jau ceļu policisti vai fotoradari – galvenais ir tas, ko mēs katrs varam dot ar paškontroli.”

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Reirs: Finanšu noziegumu novēršana ir Latvijas valdības augstākā politiskā prioritāte 2
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM: Tuvākajos gados uz Latvijas robežas saglabāsies nelegālā imigrācija un preču kontrabandas risks 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cik tūkstošus par negaisa postījumiem saņems Gaujas nacionālais parks? 1
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai 1
8 stundas
LE
LETA
Ekonomika
”PNB bankas” kreditori varētu neatgūt miljoniem eiro
7 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Varbūt mūsu atmiņas ir kā akmeņi! Saruna ar akmeņu muzeja vadītāju Vilni Strautiņu 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
11 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
7 stundas