×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Fotoradari uz ceļiem varētu parādīties nākamā gada sākumā

Foto - LETAFoto - LETA

Visticamāk, ka fotoradari uz Latvijas ceļiem atkal varētu parādīties nākamā gada sākumā, šodien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pieļāva iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Kozloviskis norādīja, ka fotoradari uz Latvijas ceļiem paaugstinājuši satiksmes drošību un tos būtu nepieciešams atjaunot.

Ministrs informēja, ka sākusi strādāt darba grupa, kas līdz 1.martam valdībā iesniegs priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem.

Pēc Kozlovska teiktā, pēc darba grupas priekšlikumu saņemšanas būs jālemj par iepirkumu un tas jāizsludina, tādējādi fotoradarus diez vai izdotos ieviest ātrāk par nākamā gada sākumu.

Ministrs atzina, ka iepriekšējais fotoradaru skaits – 130 – varētu būt pietiekams, bet vairāk uzsvars būtu jāliek uz stacionāro radaru izvietošanu. Tāpat konceptuāli jāvienojas, kura institūcija – Iekšlietu ministrija vai Ceļu satiksmes drošības direkcija – īstenos fotoradaru ieviešanu.

Kozlovskis atzīmēja, ka fotoradaru ieviešana jādala posmos un rūpīgi viss jāizvērtē, lai neatkārtotos “vecais stāsts” un netiktu atkal pieļautas kļūdas sadarbībā ar privāto partneri.

Pēc ministra teiktā, jau februārī esot gaidāms iepirkums, kura rezultātā ceļu policijas automašīnas varēs aprīkot ar radariem, tādējādi disciplinējot autobraucējus.

Kā ziņots, jau mēnesi privātā komersanta “V-Traffic” (iepriekš “Vitronic Baltica un partneri”) fotoradari uz Latvijas ceļiem pārkāpumus vairs nefiksē un to dara ceļu policisti ar savām mērierīcēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+