×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Fotoradaru ieviesējiem dos laiku vēl līdz septembra vidum

fotoradars24

Pašlaik ir skaidrs, ka līdz nākamajai nedēļai visi stacionārie fotoradari netiks uzstādīti, un saskaņā ar līgumu uzņēmumam “Vitronic Baltica un partneri” tiks doti vēl divi mēneši darbu pabeigšanai, ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

“Ir taisnība, ka visi stacionārie fotoradari vēl netiks izvietoti līdz 21.maijam. Tālāk jau darbosies līguma nosacījumi, kas paredz, ka mums ir tiesības piešķirt vēl divus mēnešus, lai novērstu šo situāciju. Pēc tam ir vēl desmit dienas, ja nemaldos… Kopējais termiņš ir kaut kur septembra vidus,” sacīja Ķuzis.

Nākamajā nedēļā, kad policija pieņems jau uzstādītos fotoradarus, komersantam tiks izteikts otrais brīdinājums.

Uz jautājumu, kāpēc fotoradaru uzstādītājiem dots termiņš līdz maija beigām, ja bija skaidrs, ka līguma nosacījumus neizdosies izpildīt, Ķuzis norādīja, ka pastāv tāds apstāklis kā līguma izpildes apgrūtinājumi. “Izskatot šo iesniegto apgrūtinājumu sarakstu, mēs secinājām, ka šie apstākļi ir tādi kā, piemēram, “Krājbanka” – apstāklis, kuru nevarēja ietekmēt un kas komersantam tieši ietekmēja viņa izpildi. Līdz ar to mēs arī pagarinām šo līgumu,” skaidroja policijas priekšnieks.

“Mēs redzam, ka ir šie apstākļi un kā komersants pašreizējā brīdī attiecas pret šo līguma izpildi. Mums nav pamata uzskatīt, kā varbūt vairākus mēnešus atpakaļ, ka viņi nav ieinteresēti vispār stacionāro radaru uzstādīšanu,” piebilda Ķuzis.

Ja septembrī joprojām visi fotoradari nebūs uzstādīti, tad “praktiski ir līguma laušana”, atzina Ķuzis, tomēr pauda pārliecību, ka šajā termiņā gan uzņēmums visus radarus paspēs izvietot. “Arī komersants uzskata, ka nevarētu būt [apstākļi, kāpēc nevarētu ieviest fotoradarus līdz septembrim],” norādīja Valsts policijas priekšnieks.

Jau ziņots, ka Valsts policija nākampirmdien plāno oficiāli pieņemt tos stacionāros fotoradarus, kurus uzņēmums “Vitronic Baltica un partneri” būs paspējis uzstādīt.

Valsts policija iepriekš uzdeva uzņēmumam līdz 20.maijam izpildīt visas līgumā paredzētās saistības, proti, ieviest 160 stacionāro fotoradaru, no kuriem 100 būs ar mērierīcēm, bet atlikušie – kā tukši ietvari. Līdz šīs nedēļas vidum uzņēmums bija paspējis uzstādīt iekārtas, sācis iekārtu montāžu vai vēl tikai veica būvdarbus astoņās fotoradaru atrašanās vietās.

“Vitronic Baltica un partneri” 15 pārvietojamo fotoradaru uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet kopš 2008.gada Latvijā darbojas četri fotoradari, kurus savulaik iegādājās Valsts policija. Līdz ar to kopumā uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+