×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Fotoradarus no Latvijas ceļiem varētu aizvākt 18.decembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Fotoradari no Latvijas ceļiem varētu pazust 18.decembrī, un tad Valsts policijai (VP) satiksmes uzraudzība uz ceļiem būs “jāsāk no nulles”, trešdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” paziņoja VP Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre.

Patlaban Iekšlietu ministrija ir noslēgusi pagaidu vienošanos ar uzņēmumu par to, ka radari darbosies uz Latvijas ceļiem līdz 31.decembrim.

Mistre pastāstīja, ka trešdien Valsts policija sagatavojusi un nosūtījusi vēstuli komersantam “V-Traffic”, kurā teikts, ka pagaidu vienošanās tiek lauzta vienpusēji, līdz ar to radaru varētu nebūt uz ceļiem no 18.decembra.

Mistre arī sacīja, ka pēc fotoradaru aizvākšanas policijai satiksmes uzraudzības jomā būs “jāsāk dzīvot no nulles”, proti, viss darbs jāpārorientē, jo, ieviešot fotoradarus, Valsts policija par 30% samazināja likumsargu skaitu uz ceļiem un viņus novirzīja citu funkciju veikšanai.

“Tas nozīmē, ka šie 30% būs jāatgriež satiksmes uzraudzībā un paralēli tam aktīvi jāsāk izmantot četrus pirms vairākiem gadiem iegādātos Valsts policijas fotoradarus,” uzsvēra Mistre.

Tāpat policija izmantos 260 rokas un automašīnās iebūvētos radarus. No pavasara rokas radarus izmantos arī policisti-motociklisti. Policijai šogad piešķirtas 80 jaunas automašīnas, līdz ar to, rīkojot jaunu iepirkumu, šie spēkrati arī būs jāaprīko ar radariem, norādīja Mistre.

Jau ziņots, ka valdība otrdien nolēma, ka Latvija neatpirks vācu ražotāja “Vitronic GmbH” fotoradarus, tā vietā piešķirs naudu Valsts policijas auto aprīkošanai ar radariem un videoieraksta sistēmām.

Tagad Iekšlietu ministrijai kopā ar Satiksmes ministriju uzdots izvērtēt iespējamos fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz nākamā gada 1.martam valdībā iesniegt priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņu. Precīza informācija par to, cik daudz naudas būs nepieciešams jaunu stacionāro fotoradaru iegādei, visticamāk, būs zināma nākamās vasaras sākumā, kad būs izvērtēts martā iesniegtais fotoradaru ieviešanas risinājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+