Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
1. oktobris, 2012
Drukāt

Fotoradarus piedāvāts atpirkt par summu zem 5 miljoniem latu

Foto - LETAFoto - LETA

Valstij piedāvāts atpirkt fotoradarus par summu zem pieciem miljoniem latu, taču tā ir summa tikai par iekārtām un Iekšlietu ministrijai vēl nepieciešams izvērtēt, vai šī summa ir atbilstoša un kādas papildus izmaksas varētu radīt, piemēram, programmatūras iegāde, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovkis.

“Tie ir miljoni [latu], bet tie nav ne desmit, ne pieci [miljoni latu],” sacīja Kozlovskis, precīzu summu gan neatklājot.

Kozlovskis norādīja, ka šobrīd Valsts policija risina sarunas tieši ar iekārtu ražotāju “Vitronic”, nevis Latvijas uzņēmumu “V-Traffic” (iepriekš “Vitronic Baltica un Partneri”), kurš nespēja izpildīt līguma saistības un uzstādīt 160 fotoradarus uz Latvijas ceļiem.

Šobrīd ministrija risina sarunas arī par pagaidu vienošanās slēgšanu uz laiku līdz diviem mēnešiem, lai nodrošinātu uzstādīto fotoradaru darbošanos līdz brīdim, kamēr policija pieņem lēmumu – atpirkt radarus no kompānijas vai nē.

Kozlovskis arī uzsvēra, ka fotoradari tomēr ir devuši rezultātu – Rīgas rajonā, kurā darbojas lielākā tiesa ātruma fiksētāju par 10% samazinājies satiksmes negadījumu skaits.

Jau ziņots, ka valdība jau iepriekš nolēma lauzt līgumu ar fotoradaru uzstādītāju no 28.septembra, bet meklēs risinājumu, lai esošos radarus atpirktu. Uzņēmējs ir piedāvājis summu, kuru Iekšlietu ministrija pagaidām neatklāj, taču tā būšot mazāka par desmit miljoniem latu.

Iepriekš amatpersonas izteikušās, ka lēmuma pieņemšanai par radaru pārņemšanu būs nepieciešami divi mēneši, lai veiktu mērierīču auditu un risinātu sarunas ar uzņēmumu par radaru iegādi.

Līdz šim uz Latvijas ceļiem pavisam darbojās 61 uzņēmuma   fotoradars  – 27 stacionārie   fotoradari  un 34 pārvietojamie, no kuriem četri ir savulaik Valsts policijas iegādātie. Saskaņā ar līgumu uzņēmumam uz ceļiem bija jāuzstāda 160 radaru, no kuriem 100 būtu ar mērierīci, bet 60 ‒ tukši ietvari, kuros radarus varētu iestatīt pēc vajadzības.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+