×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Jaunie mākslinieki rokoperā ”Lāčplēsis” (7)

Autors: Raimonds BirkenfeldsAutors: Raimonds Birkenfelds

Rokopera ''Lāčplēsis''

Novembra mēnesī visās lielākajās Latvijas pilsētās Latvijā skatāma komponista Zigmāra Liepiņa rokopera ”Lāčplēsis” ar Māras Zālītes liriku.

Rokoperas pirmizrādē 30.oktobrī Ādažu Kultūras centrs bijis pārpildīts, un skatītāju ovācijas, kājām stāvot, ilga turpat 10 minūtes.

Trešdienas vakarā, 6.novembrī, izrāde notiek Ventspilī. 7.novembrī Tukumā, 8.novembrī Baložos, 10.un 11.novembrī Rīgā, 12.novembrī Siguldā, 13.novembrī Cēsīs, 14.novembrī Limbažos, 15.novembrī Valmierā, 16.novembrī Liepājā, 18.novembrī Madonā, 19.novembrī Alūksnē, 20.un 21.novembrī Rēzeknē, 22.novembrī Preiļos, 23.novembrī Krustpilī un 25.novembrī Aizkrauklē. Biļetes vēl pieejamas “Biļešu paradīzē”.

Pēc ceturtdaļgadsimta atjaunotajā izrādē Lāčplēsis ir Daumants Kalniņš vai Juris Jope, Kangars – Marts Kristians Kalniņš, Lielvārdis – Jānis Kurševs, Koknesis – Miks Dukurs vai Elvijs Bušs, Teicējs – Jānis Skanis vai Ēriks Zeps,  Laimdota – Anna Krauja-Čena, Staburadze – Ieva Sutugova, Ziemeļmeita – Paula Dukure, Līkcepure – Juris Vizbulis, Dīterihs – Atis Ieviņš, Raganas – Rūta Dūduma un Beāte Zviedre,
Jodi un ziņotāji – Ivo Grīsniņš Grīslis, Dāvids Kalandija, Jānis Ķirsis un Mikus Abaroniņš.

Izrādēs piedalās mūziķu grupa Kristapa Krievkalna vadībā, Rīgas Zelta koris, kā arī kordebaleta grupa.

Jauniestudējuma režisore ir Inese Mičule, horeogrāfe Olga Žitluhina, tērpu māksliniece Anna Heinrihsone, scenogrāfs Gints Sippo, vokālais konsultants Niks Matvejevs, producents Juris Millers.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Izrāde briesmīga, bezgaumīgi, nesaprotami kostīmi. Kauns!!!

  2. Perfekti! Tik iedvesmojoši, labprāt apmeklēšu vēl un vēl šo izrādi. Aktieri lieliski, it īpaši Lāčplēša un Kangara dziedājums – izcils! Nezinu kas komentētājiem nepatīk, biju Liepājā uz izrādi – publika bija sajūsmā, Es arī 🙂

  3. Esmu ļoti vīlusies šajā izrādē, kaut ko tik sliktu redzēju pirmo reizi! Bet – Mainies uz augšu!

  4. Piekrītu, Laimdota bija vājākais ķēdes posms.Vispār ļaunie tēli pārspēja labos gan aktieru meistarībā, gan dziedāšanā( Vizbulis, Kalniņš, Ieviņš, arī Ķirsis). Kurševs arī bija labs. Daumantam Kalniņam šoreiz baigi džezisks tonis, arītekstu nevarēja saprast. Bet kopumā jaunie- malači!

  5. jā, nupat valmierā noskatījos – izrāde forša, bet Laimdota patiešām bija vāja – nestabila , brižiem likās, ka pat šķībi dziedāja 🙂

  6. Superīga izrāde, labi tērpi, tiešām ar izdomu. Visi dziedāja labi, īpaši, Jānis Kurševs! Bet ir viens bet, it nemaz neskanēja Laimdotas balss, pilnīgi pazuda, liekas tas izgāza visu izrādi!:( Laimdotas tēlu varēja atveidot Antra Stafecka! Padomājiet par to!

    • Ha ha ha!!! Var redzēt, ka iekomentējis “izcils” mūzikas un stila lietpratējs. Izrāde ir šausmīga, nemaz jau nerunājot par kostīmiem un zelta kori ar Sugutovu priekšgalā….

Draugiem Facebook Twitter Google+