×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Latvija saņem simbolisku eirozonas atslēgu – “Eiro zvaigzni”

Zvaigzne2

Šodien Rīgā, Lielajā Ģildē, notiekošās Latvijas eiro konferences laikā Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam pasniedza simbolisku eirozonas atslēgu “Eiro zvaigzni”.

 

Eiro zvaigzne ir simboliska piemiņas lieta, ko no ECB saņem visas eiro zonas valstis. Uzrunājot Latvijas eiro konferences dalībniekus, ECB prezidents Dragi atgādināja par Eiropas integrācijas saknēm, kas stiepjas līdz pat Hanzas savienības laikiem. “Pievienojoties eirozonai, Latvija nostiprina savu vietu Eiropas sirdī,” sacīja Dragi.

Pēc Rimšēviča domām, eiro ieviešana Latvijai nozīmēs divas lietas – iespējas un pienākumus. Vienotā valūta nodrošinās labākas iespējas Latvijas ārējai tirdzniecībai, investīciju piesaistei, jaunu darba vietu radīšanai un ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Tomēr eiro, ko Latvijā ieviesīs no nākamā gada 1.janvāra, pēc LB prezidenta teiktā, nav burvju nūjiņa. Tas ir instruments strukturālo reformu turpināšanai, kas joprojām ir nepieciešamas Latvijas attīstībai. “Eiro nodrošinās lieliskas iespējas ekonomikas attīstībai, bet tas, kā mēs tās izmantosim, ir atkarīgs tikai no pašiem – gan politikas veidotājiem, gan uzņēmējiem,” norādīja Rimšēvičs.

Eiropas Komisijas viceprezidents, ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns konferencē atzīmēja Latvijas panākto progresu ekonomikas integrācijā un paveiktās reformas tautsaimniecības sakārtošanā. “Laipni lūgti eirozonā!” latviešu valodā klātesošos uzrunāja Eiropas Komisijas viceprezidents.

Līdz ar eiro konferenci šodien Latviešu biedrības namā Rēns, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) un finanšu ministrs Andris Vilks (V) atklāja ceļojošo izstādi “Eiro – mūsu nauda”.

Ekspozīcija, kas ir bijusi jau 15 Eiropas Savienības (ES) valstīs, iepazīstina apmeklētājus ar eiro vēsturi un atšķirīgajām monētām. Ekspozīcija ir interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām, īpaši domāts arī par bērniem, nodrošinot interaktīvu saturu.

Portāls “LA.lv” fotoreportāžā piedāvā ielūkoties ceļojošās izstādes “Eiro – mūsu nauda” atklāšanā un Latvijas eiro konferences norisē.

{gallery id=”2146″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+