×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Līvbērzē mācībās imitē bīstamu dzelzceļa katastrofu

macibas6

AS “Latvijas dzelzceļš” civilās aizsardzības mācībās, kas 3. oktobrī norisinājās Līvbērzē,  tika imitēta kravas vagona apgāšanās, bīstamas kravas izplūšana un aizdegšanās, kā arī ugunsgrēka dzēšana ar helikoptera un speciālās smagās tehnikas palīdzību. Šīs mācības bija līdz šim vērienīgākās LDz organizētās šāda veida mācības, un to mērķis bija iepazīties ar dienestu sadarbību ārkārtas stāvokļa gadījumos, kas saistīti ar dzelzceļu, un izvērtēt iespējas pilnveidot šo sadarbību nākotnē, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā.

 

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un aizsardzības ministrs Artis Pabriks atzinīgi novērtēja iesaistīto glābšanas un avārijas seku likvidācijas dienestu sadarbību 3.oktobrī notikušajās Latvijas dzelzceļa (LDz) civilās aizsardzības mācībās Līvbērzes stacijas tuvumā esošajā poligonā.

“LDz ir viens no efektīvākajiem dzelzceļiem Eiropā, jo izmantojot salīdzinoši nelielu infrastruktūru, spējam pārvadāt lielu kravu apjomu. Pārvadājot kravas tik intensīvi, pastāv avārijas riski, kurus ikdienā novēršam. Jomā, kurā iesaistīta sarežģīta tehnika un cilvēki, jābūt gataviem reaģēt operatīvi un ātri likvidēt negadījumu sekas. Šīsdienas mācības apliecināja, ka esam gatavi un efektīvi sadarbojamies ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), Vides dienestu, Valsts un Pašvaldības policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Nacionālajiem bruņotiem spēkiem,” uzsvēra U.Magonis.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss izteicās: “Zinot, cik nopietni un rūpīgi pret drošības jautājumiem izturas Latvijas dzelzceļā, par šī uzņēmuma spēju reaģēt zināju jau iepriekš. Šīs mācības apliecināja, ka dažādu dienestu pārstāvji spēj lieliski sadarboties un saskaņoti rīkoties kritiskās situācijās. Tās mācības ir labs pamats nākotnes sadarbības attīstīšanai.”

“LDz ir nozīmīga loma gan valsts ekonomikā, gan valsts aizsardzībā. Esmu gandarīts par to, ka esam attīstījuši veiksmīgu sadarbību gan tranzīta jomā, gan apmācībā, gan koordinēti strādājot pie civilu krīžu novēršanas. Šīs dienas mācības ir apliecinājums iesaistīto dienestu profesionalitātei, bet jācer, ka tādas situācijas nekad nenotiks,” norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

LDz rīkoja mācības sadarbībā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Vides dienestu, Valsts un Pašvaldības policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Nacionālajiem bruņotiem spēkiem un Jelgavas pilsētas un novada civilās aizsardzības komisiju.

{gallery id=”2215″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+