×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Fotoreportāža no Šķirotavas cietuma pirms tā slēgšanas (3)

Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi. Tā piektdien preses konferencē par cietumu reorganizāciju izteicās Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure. Viņa arīdzan norādīja, ka ieslodzīto skaits pēdējos divos gados patiešām ir ievērojami samazinājies un “tas ļauj inventarizēt gan sadzīves apstākļus visos Latvijas cietumos, gan arī sakārtot ieslodzīto kategoriju izvietošanu atbilstoši likumdošanai”.

Izvērtējot Jēkabpils cietuma infrastruktūru, secināts, ka tā nav atbilstoša slēgta cietuma režīma izpildei, un tāpēc bija pieņemts lēmums pārvietot visus Jēkabpils slēgtā cietuma notiesātos uz Daugavgrīvas, Valmieras un citiem slēgtajiem cietumiem. Savukārt 306 Šķirotavas notiesātie pārvietoti uz Jēkabpils cietumu.

“Šķirotavas cietums, protams, ir fiziski diezgan nolietots, lai tas atbilstu prasībām, kā arī mums ir jāievēro starptautiskie normatīvie akti. Savukārt lielajās sadzīves telpās, kas nav mazvietīgas kameras, var būt izvietoti pat 30 ieslodzītie. Līdz ar to mēs diez vai šodien varam runāt par efektīvu sodu izpildi un recidīva samazināšanu,” pauda IeVP vadītāja.

Šķirotavas cietums, kas atrodas Rīgā, Krustpils ielā, tiks slēgts 1. novembrī. Līdz ar to Latvijā būs 11 ieslodzījuma vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labāk kā dažas kojās un skolās Latvijā. Tikai tur tualetes nav istabās. Tā neko sev čali dzīvojuši.

  2. Vajadzeja likt viņiem pašiem remontet,un tas zales izplukat,nevis ļaut trenneties lai vel stipraki iznak no ta bezdarbiba,un valsts maizi edusiem,musu berniem pietrukst maizi ko pirkt bet tos baro 3x diena.Super.

  3. Drausmīgi apstākļi,kaut viņi nav neko labāku pelnijuši,īpaši tie kuri slepkavo,izvarro,arī zaģļi!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+