×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Pasaules brīvie latvieši pulcējas Rīgā

pbla16

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) no šodienas līdz 4.oktobrim Rīgā rīko savu gadskārtējo valdes sēdi, aģentūru LETA informēja PBLA pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons.

Valdes sēdes oficiālā atklāšana notika Mazās ģildes Lielajā zālē, Amatu ielā 3/5, un pasākumā uzrunas teica PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

PBLA ir ārzemju latviešu organizāciju augstākā pārstāvība, kas apvieno sešas mītņu zemju centrālās latviešu organizācijas – Amerikas Latviešu apvienību, Eiropas Latviešu apvienību, Latviešu nacionālo apvienību Kanādā, Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē, Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienību un Krievijas Latviešu kongresu.

PBLA dalīborganizācijas arī šajā valdes sēdē ziņos par visu latviešu organizāciju darbu savās mītnes zemēs, lems par nākotnes mērķiem un darbības prioritātēm, kā arī pārrunās 1.oktobrī spēkā stājušos Pilsonības likuma grozījumus un to ieviešanu dzīvē.

Patlaban, kad strauji pieaudzis latviešu jaunizbraucēju skaits visā pasaulē, viens no PBLA uzdevumiem ir jaunizbraucēju integrēšana latviešu organizācijās ārzemēs, latviskās izglītības un kultūras saglabāšana un stiprināšana svešumā, norāda Andersons.

Šogad aprit 22 gadi, kopš PBLA savas gadskārtējās valdes sēdes notur Rīgā, un 57 gadi kopš PBLA dibināšanas ASV 1956.gadā.

{gallery id=”2208″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+