×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Sēņu dienas Dabas muzejā

LETALETA

Latvijas Dabas muzejā no 18. līdz 22. septembrim notiks tradicionālās Sēņu dienas, kas priecēs apmeklētājus ar bagātīgu Latvijā atrasto sēņu daudzveidību.

 

Sēņu dienas tiek rīkotas jau vairāk nekā 60 gadus un ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem pasākumiem Dabas muzejā. Kā ierasts, būs aplūkojamas ēdamas, neēdamas, indīgas, reti sastopamas un aizsargājamas sēnes, portāls “LA.lv” uzzināja muzejā.

Latvijā reģistrētas vairāk nekā 4000 sēņu sugu, un tādu daudzumu atcerēties ir izaicinājums pat pieredzējušiem sēņotājiem, tāpēc jautājums: “Kas tā par sēni?”- izskan bieži. Izstādes rīkotāji lūkos parādīt pēc iespējas lielāku sugu dažādību, tomēr atgādinām, ka precīzu skaitu ir grūti paredzēt, jo to ietekmē laika apstākļi un arī sēņotāju veiksme. Šī ir viena no retajām muzeja rīkotajām izstādēm, kurā eksponāti tiek atjaunoti katru dienu, tādēļ to ir vērts apmeklēt atkārtoti.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/34iRdMqtbJo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Lai pārliecinātos, ka grozā tiks ieliktas tikai uzturā lietojamas sēnes, apmeklētāji varēs pārbaudīt savas spējas sēņu noteikšanā un pētīt to daļas palielinājumā. Mazajiem sēņotājiem esam sagatavojuši “Sēņu alfabētu” un darbnīcu, lai mācītos sēnes atpazīt pēc izskata un smaržas. Savukārt skolēnu grupas aicinām pieteikties uz nodarbību “Raibā sēņu pasaule”, kas notiks no 23. līdz 27. septembrim.

Izstādes laikā būs iespējams konsultēties ar muzeja mikologiem par salasītajām nepazīstamajām sēnēm un uzzināt, kā pasargāt savu ģimeni no saindēšanās. Aicinām interesantas un retas sēnes ņemt līdzi – varbūt tieši jūsējā būs jauns eksponāts izstādē!

{gallery id=”2165″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+