Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
14. jūnijs, 2016
Drukāt

FOTOSTĀSTS: Lapsas vaktē zaķi, buks – konkurentus

Foto - Linda DombrovskaFoto - Linda Dombrovska

Jūnijs ir laiks, kad daba ir pilnbriedā. Visur čum un mudž no dzīvības. Kur zaķi, tur arī lapsas. Par spīti daudziem viedokļiem, zaķis laukos tomēr nav reta parādība. Jā, baltajam zaķim ziemu trūkuma dēļ ir grūti, bet pelēkais garausis nereti kaitina kūmiņu, kam tagad jāmeklē ēdamais kārajām kucēnu mutēm.

Stirnāzis tagad ir kungs un ķēniņš savās platībās. Ja tur parādās kāds nekaunīgais jaunulis, tas nikni un dusmīgi tiek padzīts.

Buks mežā ierejas, nikni un trauksmaini. Tas nozīmē, ka tā taku šķērsojušas mežacūkas. Meža rukšiem tagad mazie – satērpti strīpainās pidžamiņās. Mamma, meklējot ēdmaņu, visu laiku ierūcas, saucot savus mazos, kurus nemaz lielajā zālē ieraudzīt nevar. Cūkumammas vēl spalvainas un izskatās melnas, bet rukšu puikas – plikiņi kā zilonīši, tiem jau vasaras uzvalciņi uzvilkti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.3
Alūksne +2.1
Daugavpils +2.3
Saldus +3.6
Liepāja +6.3
Jelgava +3.9
Ventspils +4.6
Limbaži +3
Madona +2.8
Rēzekne +2.3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+