×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

“Framest” muzikālajā Dainu skapī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vokālā grupa “Framest” sagatavojusi jaunu koncertprogrammu „Dainu skapis”, kurā iekļautajām tautasdziesmu apdarēm un oriģinālkompozīcijām iedvesma smelta latviešu tautas kultūrā. Jaunā koncertprogramma 2. oktobrī izskanēs Spīķeru koncertzālē, un 9. oktobrī – Kauguru kultūras namā.

Programma „Dainu skapis” ne tikai smeļas iedvesmu tautas kultūrā, bet arī piedāvā to jaunā, mūsdienīgā skanējumā, parādot tradīciju mijiedarbību ar mūsdienu kompozīcijas tehnikām — džezu, elektroniku. Ir radīti jauni darbi, kuri iemieso tradicionālās latviešu vērtības — dabu, darbu, dziesmu – tā jauno programmu raksturo paši “Framest”.

Vokālās grupas Dainus skapis” ir muzikālu meklējumu rezultāts, kur tradicionāla melodija tiek ietērpta formā, ritmā un harmonijās, kas aktuālas gan mūsdienu akadēmiskās mūzikas, gan arī estrādes mūzikas vidē. Koncertprogrammā izskan vokālās grupas Framest dalībnieku Jāņa Ķirša un Roberta Memmēna tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas.

Septembrī programma jau pārbaudīta koncertos Japānas pilsētās Osakā un Kobē, kur sniedza vairākus koncertus, iepazīstinot Japānas klausītājus ar latviešu mūziku. Grupa piedalījās Kansai mūzikas konferencē, kā arī latviešu mūzikas koncertos 23.septembrī Osakā un 24.septembrī Kobē, “Uhara Hall” koncertzālē. “Kansai mūzikas konference ir viena no retajām Japānā, kurā piedalās mūziķi no visas pasaules, un 2015.gadā norisināsies jau sesto reizi,” vēsta grupas pārstāve Dita Ābola.

Tikko arī Latvijas klausītāju vērtējumam nodota dziesma no jaunās programmas – „Dod, Dieviņi”. Dziesmas autors ir komponists un grupas mākslinieciskais vadītājs Jānis Ķirsis, vārdi no latviešu tautas dainām.

„Latviešu komponistam ir grūti, teju neiespējami savā oriģinālmūzikā izvairīties no latviešu tautasdziesmu intonācijām, savu iespaidu dziļi atstājis arī dainu īpašais laika plūdums un vārdu ritējums.”, stāsta Jānis Ķirsis.

“Latvietis jau izsenis mēdza vārdos un dziesmās ietērpt un paust savas domas un emocijas, prieka un sāpju pilnus pārdzīvojumus, stāstot par īpašiem un arī ikdienišķiem notikumiem. Latvietis dziedāja visdažādākajās vietās — pļavā, maltuvē, pie galda, vienatnē un pulcējoties kopā, dziedot par darbu, dabu, ģimeni. Dziesmas klātbūtne, sadziedāšanās princips – tie ir pamatmotīvi, veidojot šo koncertprogrammu, tādējādi sniedzot priekšstatu par tautas seno tradīciju, programmas ideju izgaismo “Framest” mūziķi.

Vokālā grupa “Framest” pastāv kopš 2005. gada, un tās sastāvā darbojas profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors), Jānis Ķirsis (baritons) un Roberts Memmēns (bass). Šovasar grupa ar zelta un sudraba apbalvojumiem atgriezusies no Grācas (Austrijā), kur piedalījās starptautiskā a cappella vokālo grupu konkursā “Vokal.Total”, kas ir viens no šī brīža prestižākajiem ansambļu konkursiem Eiropā.

Varbūt noder!!

Koncerti

2. XI 19.00 Rīgā, Spīķeru koncertzālē (EUR 15)

9. X 19.00 Kauguru kultūras namā (EUR 5 – 15)

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+