×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Frančeskas Kirkes dzīves svinēšana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. februāra līdz 10. martam galerijā “Māksla XO” būs aplūkojami gleznotājas Frančeskas Kirkes lielformāta darbi jaunā izstādē “La Fiesta”, portālu LA.lv informēja galerijas pārstāve Ilze Žeivate.

La fiesta – dzīves svinēšana dažādās kultūrās, sociālās grupās, dažādos laikmetos, arī ignorējot neizbēgamo… Spēlējošais cilvēks “homo ludens” un konfeti – mirkļa prieka simbols. La fiesta – par spīti, la fiesta – veids, kā izvairīties no nepatikšanām un ignorēt nāvi.

Izstādē svinētāji deviņās jaunās lielformāta gleznās būs Brazīlijas karnevāla dejotāja, četri apokalipses jātnieki, puisis no Nigēras, “afterparty” meitene, klauns, zēns no Kajapo cilts, Villijs Muns, dejojošas nimfas, nāve un konfeti.

Frančeskas Kirkes māksla saistāma ar 20. gadsimtā proklamēto postmodernisma ideju – diskutēt ar skatītāju caur vecmeistaru darbiem. Jaunākajā personālizstādē “La Fiesta” gleznotāja pievērsusies arī mūsdienu personāžiem.

Ar sev raksturīgu eleganci, vieglu ironiju, izsmalcinātu tehnikas meistarību un mērķtiecīgi virzītu provokāciju Frančeska Kirke vienu oriģinālu pārvērš savā oriģinālā, savieno gadu simtus ar šodienu. Viņas gleznās dzīvo pagājušo gadsimtu gleznotas skaistules un varoņi, mākslas un kultūras vēstures fetiši un personāži, palīdzot māksliniecei atklāt mūsdienām tik raksturīgo kultūras un mākslas izpratni – patērētāju sabiedrības intereses, norāda Ilze Žeivate.

Frančeskas Kirkes gleznas atrodas vairākās publiskās kolekcijās Latvijā un ārzemēs, tostarp Valsts Tretjakova galerijā Maskavā (Krievija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+