Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
3. aprīlis, 2015
Drukāt

Francijā aizliedz ārkārtīgi tievu modeļu dalību modes skatēs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas parlamenta apakšpalātas deputāti piektdien, 3.aprīlī, nobalsoja par likumprojektu, kas aizliedz ārkārtīgi tievu modeļu dalību modes skatēs, lai gan pret to pasaules modes galvaspilsētā protestēja modeļu aģentūras.

“Ikviens, kura ķermeņa masas indekss.. ir zem noteikta līmeņa, nevarēs strādāt par modes skašu mēles modeli,” teikts parlamenta apakšpalātas atbalstītajos likuma grozījumos.

Modeļu aģentūras, kas izmantos pārāk tievas modeles, varēs sodīt ar naudas sodu līdz 75 tūkstošiem eiro un sešu mēnešu cietumsodu.

“Tāda soda iespējamībai būs regulējoša ietekme uz visu sektoru,” paziņoja grozījumu ierosinātājs Olivjē Verāns, kurš teica, ka līdzīgi noteikumi spēkā ir Spānijā, Itālijā un Izraēlā.

Francijas veselības ministre Marisola Turēna iepriekš ir teikusi, ka jaunām modelēm ir “labi jāēd un jārūpējas par savu veselību”.

“Tas ir nozīmīgs vēstījums jaunām sievietēm, kas uzskata šīs modeles par estētisko piemēru,” viņa piebilda.

Tomēr Francijas Nacionālā modeļu aģentūru savienība ir sūdzējusies, ka tas ietekmēs Francijas modeļu biznesa konkurētspēju.

Jaunais likums pieņemts pēc tam, kad tika ieviests līdzīgs grozījums, kas noteic, ka cilvēkus par citu mudināšanu uz “ārkārtīgu tievumu” var sodīt ar viena gada cietumsodu un naudas sodu līdz 10 tūkstošiem eiro.

Likums bija vērsts pret interneta vietnēm, kas tiek apsūdzētas par anoreksijas veicināšanu.

Francijā no anoreksijas cieš 40 tūkstoši cilvēku, no kuriem 90% ir sievietes un meitenes.

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+