×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Francijā aiztur 20 islāma ekstrēmistus

islams3

Francijas policija agrā piektdienas rītā arestējusi aptuveni 20 ekstrēmos islāmistus, paziņojis kāds šajā lietā informēts avots.

Lielākā daļa arestu veikti Tulūzā, kur šomēnes slepkavības pastrādāja 23 gadus vecais alžīriešu izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Merā. Viņš Tulūzā un tās apkārtnē nogalināja septiņus cilvēkus, tostarp trīs ebreju bērnus. Pats Merā tika nogalināts 22. martā, iesaistoties apšaudē ar policiju. Pēc viņa nāves prokurors Fransuā Molēns paziņoja, ka varasiestādes joprojām meklē Meras līdzdalībniekus.

Piektdienas rītā veiktie aresti nav tieši saistīti ar “Tulūzas šāvēja” lietas izmeklēšanu, bet veikti ar nolūku sagraut islāmistu tīklu, atklāja kāds avots. Operācijas laikā vairāki cilvēki arestēti arī Nantē, Francijas rietumos.

Neilgi pēc Meras sarīkotajām slepkavībām Francijas prezidents Nikolā Sarkozī solīja bargi vērsties pret islāmistu ekstrēmistiem, paziņojot, ka licis iekšzemes izlūkdienestam rūpīgi pārbaudīt visas personas Francijā, kas “identificētas kā potenciālais risks nacionālajai drošībai”.

Ceturtdien Francijā tika liegts iebraukt četriem musulmaņu sludinātājiem, kas tur bija plānojuši apmeklēt kādu islāma konferenci. “Šo cilvēku nostāja un paziņojumi, aicinot uz naidu un vardarbību, nopietni kaitē republikas principiem un šī brīža kontekstā rada nopietnus draudus sabiedriskajai kārtībai,” teikts ārlietu ministra Alēna Žipē un iekšlietu ministra Kloda Geona paziņojumā. Piektdien intervijā radio “Europe 1” Sarkozī solījis turpināt apkarot ekstrēmistus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+