×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Francijā aiztur norvēģu neonacistu 


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas policija aizturējusi norvēģu blekmetāla projekta “Burzum” līderi Vargu Vīkernesu pēc internetā ievietotiem naidīgiem paziņojumiem un viņa sievas veiktas vairāku šaujamieroču iegādes. Vīkerness savulaik Norvēģijā izcietis cietumsodu par cita norvēģu blekmetālista slepkavību un baznīcu dedzināšanu. 


 

Vīkerness aizturēts viņa mājās Salonlatūrā Francijas vidienē, kur viņš dzīvo kopā ar sievu un trim bērniem.

Pāra mājoklī policisti konfiscējuši vairākus ieročus, tostarp četras 22. kalibra šautenes, kas nesen iegādātas legāli. 40 gadus vecais Vīkerness, kurš pats ir atzinis sevi par neonacistu ideju piekritēju, tiek turēts aizdomās masu slaktiņa plānošanā. Saskaņā ar Francijas pretterorisma likumiem Vīkernesu bez apsūdzību izvirzīšanas var aizturēt uz 96 stundām. Francijas iekšlietu ministrs Manuels Valss paziņojis, ka likumsargi nolēma apcietināt Vīkernesu, lai novērstu iespējamu uzbrukumu un “rīkotos pirms, nevis pēc”.

Francijas iekšējās izlūkošanas dienests internetā publicētos Vīkernesa paziņojumus novērtēja kā ļoti vardarbīgus, sacīja Valss. Francijas policija Vīkernesu uzmana kopš viņa ierašanās Francijā pirms vairākiem gadiem.

Kaut arī Vīkerness daudzviet tiek saistīts ar norvēģu masu slepkavu Andersu Bēringu-Breivīku, nav pārliecinošu pierādījumu par abu radikālo norvēģu saikni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+