×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Francijā aprūpētāju aiztur par sešu pansionāta iemītnieku noindēšanu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

View of the entrance of the Cesalet retirement home taken on December 12, 2013 in Jacob-Bellecombette near Chambery, French Alps. A French care worker has been arrested on suspicion of fatally poisoning six pensioners in this retirement home, police said today. The 30-year-old woman was to appear before a judge later in the day to learn what, if any, charges she will face in connection with the deaths, all of which occurred since the start of October. AFP PHOTO / PHILIPPE DESMAZES

Francijas amatpersonas ceturtdien paziņoja, ka aizdomās par sešu cilvēku noindēšanu tiek turēta veco ļaužu pansionāta aprūpētāja.

Francijas kalnainā austrumu reģiona Šamberī prokurora vietnieks Dietlinds Bodēns paziņoja, ka 30 gadu veca sieviete ir otrdien aizturēta saistībā ar cilvēku nāvi, kas iestājusies oktobrī un novembrī.

Bodēns norādīja, ka vēl trīs citi pansionāta iedzīvotāji izdzīvoja indēšanā, kas tika maskēta, kā mēģinājums izbeigt ciešanas.

Mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka pansionāts “Casalet” specializējas vecu cilvēku ar ierobežotām kustību spējām un dažādām slimībām aprūpē. Upuri bija vismaz 80 gadus veci, bet “viņi nemaz nebija uz nāves robežas,” piebilda prokuratūras pārstāvis.

Aizdomās turētās māte šogad ir mirusi pēc ilgas slimības, un sieviete tiek raksturota kā trausla.

Aprūpētāja, kas pansionātā strādāja kopš pagājušā gada vasaras, deviņiem cilvēkiem bez nekāda medicīniska pamatojuma devusi “psihotropo vielu kokteili”.

Francijā pēdējo gadu laikā bijuši vairāki gadījumi, kad medicīnas darbinieki ir uzņēmušies eitanāzijas pienākumus, lai izbeigtu vecu ļaužu dzīvi.

Pirms desmit gadiem Parīzes pievārtes slimnīcas medmāsai tika piespriests 12 gadu cietumsods par priekšlaicīgu dzīvības atņemšanu sešiem cilvēkiem.

Francijas prezidents Fransuā Olands ir solījis izstrādāt likumus, kas ārstiem dotu tiesības palīdzēt izbeigt pacientu dzīvi, ja ir uzskatāms, ka viņi cieš neizturamas sāpes bez izredzēm uz izārstēšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+