Francija aptur beļģu uzbrukumu un iekļūst Pasaules kausa finālā 1

Aizsarga Samiela Umtiti gūtie vārti otrdien palīdzēja Francijas izlasei trešo reizi komandas vēsturē iekļūt Pasaules kausa finālā.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Francija otrdien Sanktpēterburgā pusfināla cīņā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Beļģiju, atkārtojot 1998. un 2006.gadā sasniegto panākumu, kad šīs valsts izlase arī iekļuva Pasaules kausa finālā.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Umtiti, kurš 51.minūtē bija precīzs pēc stūra sitiena, precīzi sitot ar galvu.

Spēles sākumā labākas iespējas bija Beļģijai, taču lielisks bija Francijas izlases vārtsargs un kapteinis Igo Lorī, kurš komandu glāba pēc bīstama Tobija Alderveirelda sitiena. Savukārt puslaika otrajā pusē jau bīstamāk uzbruka francūži, savu meistarību rādot jau beļģu vārtsargam Tibo Kurtuā. Viņš komandu glāba pēc Francijas izlases aizsarga Rafaēla Varāna pieslēgšanās uzbrukumam, bumbu atsitot ar kāju.

Francijas izlase arī otrā puslaika sākumā kontrolēja notikumus laukumā, 51.minūtē pēc stūra sitiena atklājot rezultātu. Augstā lēcienā precīzs, sitot ar galvu, bija Umtiti, izvirzot Didjē Dešāna vadīto Francijas izlasi vadībā.

Turpinājumā spēle bija līdzīga, bet beigu daļā jau uz “visu banku” gāja beļģi, tomēr viņiem vairākās labās izdevībās pietrūka precīza pēdējā sitiena, pēdējās spēles minūtēs Francijai gana pārliecinoši nosargājot uzvaru.

Jau ziņots, ka Francijas futbolisti C apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu. Vispirms tika gūtas uzvaras 2:1 pār Austrāliju un 1:0 pār Peru, bet apakšgrupu turnīra noslēgumā tika nospēlēts neizšķirti 0:0 ar Dāniju. Astotdaļfinālā francūži spraigā cīņā ar 4:3 pārspēja Argentīnu, bet cīņā par vietu pusfinālā Francija ar rezultātu 2:0 apspēlēja Urugvaju.

Francija piedalās savā 15.Pasaules kausa finālturnīrā, lielāko sasniegumu gūstot 1998.gadā savās mājās, kad pirmo un līdz šim vienīgo reizi kļuva par pasaules čempioni. Tāpat 2006.gadā Francija spēlēja Pasaules kausa finālā, kurā gan zaudēja, bet 1958. un 1986.gadā palika trešajā vietā. Pirms četriem gadiem Francijas izlase aizkļuva līdz sacensību ceturtdaļfinālam, kurā ar 0:1 zaudēja nākamajai čempionei Vācijai.

Beļģijas valstsvienība šajā Pasaules kausā līdz šim bija izcīnījusi uzvaras visās piecās spēlēs – vispirms G apakšgrupā pret Panamu (3:0), Tunisiju (5:2) un Angliju (1:0), bet astotdaļfinālā tika gūta virsroka 3:2 pār Japānu, atspēlējoties no divu vārtu deficīta. Savukārt ceturtdaļfinālā beļģi ar rezultātu 2:1 izcīnīja panākumu pret sacensību galveno favorīti Brazīliju un otro reizi vēsturē sasniedza sacensību pusfinālu.

Beļģijas izlase Pasaules kausā startēja 13.reizi, bet līdz šim turnīram tikai vienu reizi tika sasniegts pusfināls, kad tas tika paveikts 1986.gadā. Savukārt pirms četriem gadiem Brazīlijā ceturtdaļfinālā beļģi ar 0:1 atzina nākamās vicečempiones Argentīnas pārākumu.

Francijas un Beļģijas pirmais savstarpējais duelis tika aizvadīts tālajā 1938.gadā, bet pēdējo reizi abas vienības tikās 2015.gadā, kad panākumu ar 4:3 pārbaudes spēlē guva beļģi.