×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Francija: Asada solījumi Krievijai ir manipulācija

alens

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada Krievijai dotais solījums gādāt par to, lai viņa vadītajā valstī tiktu pārtraukta asinsizliešana, ir tīrā manipulācija, un tam nevajadzētu ticēt, šādu pārliecību pauda Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē (attēlā).

“Es vispār neticu Sīrijas režīma paustajiem paziņojumiem,” piedaloties radio raidījumā, sacīja ministrs. “Tā ir manipulācija, un mēs uz tās neuzķersimies.” Arī Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons atzina, ka pret Damaskas solījumiem izturas ar skepsi.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vakar Damaskā tikās ar Sīrijas prezidentu. Pēc sarunām ar Bašaru Lavrovs apliecināja, ka Krievija ir gatava strādāt krīzes izbeigšanas labā, par pamatu ņemot Arābu līgas plānu, un ka Sīrijas prezidents ir gatavs dialogam ar visiem politiskajiem spēkiem. Jaunākajā Arābu līgas plānā paredzēts, ka Asads nodos varu savam vietniekam un ka divu mēnešu laikā tiks izveidota nacionālās vienotības valdība. “Asads apstiprināja, ka Nacionālā dialoga komisijai ir visas pilnvaras tā īstenošanai,” sacīja Lavrovs. No Sīrijas puses izskanējis lūgums ietekmēt opozīcijas grupējumus, kas pagaidām atsakās iesaistīties dialogā.

Asads arī apstiprinājis, ka iestājas par vardarbības apturēšanu, lai arī no kuras puses tā būtu izraisīta, apliecināja Lavrovs, norādot, ka prezidents vēlas, lai Arābu līgas novērotāju misija turpina savu darbu Sīrijā un pat to paplašina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+