Pasaulē
Eiropa

Francijā atbrīvo piecus aizturētos saistībā ar Marseļas teroraktu 0

Foto AP/Scanpix/LETA

Francijā ir atbrīvoti pieci cilvēki, kas bija aizturēti saistībā ar svētdien Marseļā notikušo teroraktu, piektdien pavēstīja ziņu avoti tiesu aprindās.

Aizturētie ir atbrīvoti, jo nebija nekāda pamata apsūdzību izvirzīšanai, sacīja ziņu avoti.

Aizturētie atradās apcietinājumā kā aizdomās turētie par dalību teroristu organizācijā.

Jau ziņots, ka tunisietis, kas dzīvojis Itālijā, svētdien Marseļas galvenajā dzelzceļa stacijā nodūra divas sievietes. Uzbrucēju nošāva Francijas karavīri.

Atbildību par šo uzbrukumu uzņēmās teroristu organizācija “Islāma valsts”.

Aculiecinieki stāstīja, ka uzbrucējs kliedzis “Allāhu akbar” (“Allāhs ir dižens”).

Francijas policija noskaidroja, ka vīrietis, kas svētdien Marseļā nodūra divas sievietes, bija tunisietis, kurš dzīvojis Itālijā, paziņojis Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons. Ministrs sacīja, ka uzbrucējam bijusi derīga Tunisijas pase un uzturēšanās atļauja Itālijā.

Francijas prokuratūra pirmdien atklāja, ka uzbrucējs pāris dienas pirms slepkavību pastrādāšanas nonācis Francijas policistu rokās un ticis uz laiku aizturēts, taču vēlāk atbrīvots. Viņš izmantojis septiņas dažādas identitātes, tostarp Tunisijas pasi, saskaņā ar kuru viņa vārds ir Ahmeds H. un vecums 29 gadi.

Itālijas laikraksti otrdien ziņoja, ka Itālijas pretterorisma policija izmeklē, vai Marseļā uzbrukumu sarīkojušais vīrietis nav saistīts ar tunisiešiem, kuri bija iesaistīti citos uzbrukumos Eiropā un uzturējās vienā no Itālijas reģioniem.

Saistītie raksti

Itālijas ziņu aģentūra ANSA ziņoja, ka uzbrukumu Marseļā sarīkojis Ahmeds Hanaši, kurš no apmēram 2006. līdz 2014.gadam dzīvojis Lacio reģiona Aprilijas pilsētā uz dienvidiem no Romas. Romas prokuratūra ir uzsākusi pretterorisma izmeklēšanu saistībā ar viņu.

Rajonā uz dienvidiem no Romas 2015.gada jūlijā pēc izkļūšanas no Itālijas cietuma apmēram nedēļu bija dzīvojis Aniss Amri, kurš vēlāk sarīkoja teroraktu Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā. Nav gan nekādu norāžu, ka viņš būtu kontaktējies ar Hanaši, ziņoja laikraksts “La Repubblica”.

LA.lv