Mobilā versija
Brīdinājums -4.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
27. novembris, 2014
Drukāt

Francijā atrasts rets Šekspīra pirmiespiedums

Foto: AFPFoto: AFP

Nelielā Francijas pilsētiņā Sentomērā netālu no Kalē atrasts rets Šekspīra izdevums, kas tiek uzskatīts par vissvarīgāko grāmatu angļu literatūrā, ziņo portāls BBC.

Grāmata Sentomēras bibliotēkā mierīgi nogulējusi 200 gadus. Šogad to atklāja bibliotekāri, kuri bija iecerējuši veidot izstādi par vēsturiskajiem sakariem starp šo Francijas reģionu un Lielbritāniju.

Grāmatai trūkstot dažu lappušu, toskait titullapas, un, iespējams, tieši šis trūkums licis agrākajiem bibliotekāriem kategorizēt to kā nesvarīgu vecu izdevumu.

1623. gadā iespiestais sējums satur pirmpublicējumus 36 no 38 Šekspīra lugām. Grāmatu sastādījuši Šekspīra draugi un teātra kolēģi Džons Hemings un Henrijs Kondels, un tiek uzskatīts, ka Šekspīra daiļrade saglabājusies, tieši pateicoties šim izdevumam. Tas ir vienīgais avots 18 Šekspīra lugām, ieskaitot “Makbetu”, raksta BBC.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+