Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. novembris, 2014
Drukāt

Francijā atrasts rets Šekspīra pirmiespiedums

Foto: AFPFoto: AFP

Nelielā Francijas pilsētiņā Sentomērā netālu no Kalē atrasts rets Šekspīra izdevums, kas tiek uzskatīts par vissvarīgāko grāmatu angļu literatūrā, ziņo portāls BBC.

Grāmata Sentomēras bibliotēkā mierīgi nogulējusi 200 gadus. Šogad to atklāja bibliotekāri, kuri bija iecerējuši veidot izstādi par vēsturiskajiem sakariem starp šo Francijas reģionu un Lielbritāniju.

Grāmatai trūkstot dažu lappušu, toskait titullapas, un, iespējams, tieši šis trūkums licis agrākajiem bibliotekāriem kategorizēt to kā nesvarīgu vecu izdevumu.

1623. gadā iespiestais sējums satur pirmpublicējumus 36 no 38 Šekspīra lugām. Grāmatu sastādījuši Šekspīra draugi un teātra kolēģi Džons Hemings un Henrijs Kondels, un tiek uzskatīts, ka Šekspīra daiļrade saglabājusies, tieši pateicoties šim izdevumam. Tas ir vienīgais avots 18 Šekspīra lugām, ieskaitot “Makbetu”, raksta BBC.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (1)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+