Pasaulē
Eiropa

Francijā beidzas ārkārtas stāvoklis 16

Foto EPA/LETA

Francijā trešdien beidzas ārkārtas stāvoklis, kas tika ieviests valstī pēc 2015.gada 13.novembrī notikušajiem teroraktiem un pēc tam sešas reizes pagarināts.

Pēdējo reizi Francijas parlaments ārkārtas stāvokli pagarināja jūlijā un šis termiņš beidzas 1.novembrī. Tas nozīmē, ka automātiski beidzas arī ārkārtas stāvoklis.

Turpmāk drošības pasākumus, kas tika īstenoti ārkārtas stāvokļa ietvaros, aizstās pasākumi, ko paredz prezidenta Emanuela Makrona pirmdien parakstītais jaunais pretterorisma likums.

“Solījums ir izpildīts – mēs pārtraucam ārkārtas stāvokli no 1.novembra, pastiprinot mūsu pilsoņu aizsardzību,” tviterī paziņoja Makrons.

Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons pēc tam, kad Makrons parakstīja jauno likumu, norādīja, ka terorisma draudi joprojām ir augsti.

Kopš 2015.gada janvāra teroristu uzbrukumos Francijā nogalināti vairāk nekā 250 cilvēki. Par daudziem teroraktiem atbildību uzņēmies teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Labējā spārna opozīcija kritizē Makronu par ārkārtas stāvokļa pārtraukšanu, jo terorisma draudi joprojām ir lieli. Taču jaunais likums ļauj varasiestādēm ierobežot to personu brīvību, kas tiek turētas aizdomās par saistību ar terorismu.

Varasiestādes varēs arī slēgt lūgšanu vietas, kurās tiek popularizētas ekstrēmas idejas. Paredzēts, ka šīs pilnvaras automātiski beigsies 2020.gadā.

LA.lv