×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Francijā bijušais ministrs atzīstas nodokļu krāpniecībā

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas bijušais budžeta ministrs Žeroms Kaizaks (attēlā) atzinis, ka divdesmit gadus Šveicē uzturējis nedeklarētu bankas kontu, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas.

Kaizaks, kurš pēc apsūdzībām nodokļu krāpniecībā pagājušajā mēnesī atkāpās no amata, līdz šim noliedza, ka jebkad būtu atvēris bankas kontu ārvalstīs. Arī uzrunā parlamentam iepriekš Kaizaks izteica šādus apgalvojumus un viņam izvirzītās apsūdzības nodēvēja par “trakām” un “apmelojošām”, raksta britu avīze “The Daily Telegraph”.

Taču tagad viņš tomēr atzinis, ka pēdējos divdesmit gadus kādā Šveices bankā turējis kontu, kuru nav deklarējis. “Satikos ar diviem tiesnešiem. Es viņiem apstiprināju šī konta eksistenci un informēju viņus, ka esmu veicis visas nepieciešamās darbības, lai šajā kontā glabāto naudu – aptuveni 600 tūkstošus eiro – pārskaitītu uz manu kontu Parīzē,” teikts Kaizaka izplatītajā paziņojumā. Tajā viņš arī “lūdz piedošanu prezidentam Fransuā Olandam un valdībai par nodarīto postu”, kā arī atvainojās franču tautai.

Uzskatīts par valdības stabilitātes pīlāru, 60 gadus vecais Kaizaks bija atbildīgs par valdības tēriņu samazināšanu un cīņu pret nodokļu nemaksātājiem, kāds, izrādījās, ir viņš pats. “Es izcīnīju milzīgu iekšējo cīņu. Biju ievilkts melu spirālē, kas mani novirzīja no ceļa. Sirdsapziņas pārmetumi mani ir iznīcinājuši,” sacīja bijušais Francijas budžeta ministrs.

Tikmēr Olands apsūdzējis Kaizaku “nepiedodama morālā pārkāpuma pastrādāšanā”, bet Francijas premjerministrs Žans-Marks Ero apgalvojis, ka viņam jau iepriekš bijušas šaubas par Kaizaku, taču viņam neesot bijuši pierādījumi. “Žeroms Kaizaks meloja līdz pat pašām beigām,” sarunā ar televīzijas kanālu “France 2” sacīja franču valdības vadītājs. “Kad viņš parlamentam apgalvoja, ka nekad neesot atvēris bankas kontu ārvalstīs, likās, kāpēc gan viņam varētu neticēt?”

Kaizakam atzīstot vainu, pret viņu tagad izvirzītas apsūdzības par “nodokļu krāpniecībā iegūtas naudas atmazgāšanu”, par ko var piespriest līdz pat piecu gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+