×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

Francijā grib sodīt seksuālo pakalpojumu pircējus (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas likumdevēji sestdien, 30.novembrī, atbalstījuši pretrunīgi vērtēto normu, kas paredz sodīt seksuālo pakalpojumu pircējus.

Parlamenta apakšpalātas atbalstītā norma paredz seksuālo pakalpojumu pircējiem 1500 eiro lielu sodanaudu, bet atkārtotas pieķeršanas gadījumā – 3750 eiro lielu sodanaudu.

Tikmēr pie Nacionālās sapulces ēkas 29.novembrī pret likumprojektu protestēja pāris simtu saniknotu prostitūtu un viņu atbalstītāju, kamēr citi demonstranti pauda tam atbalstu.

Prostitūcija Francijā ir legāla, taču aizliegta savešana un suteneru darbība. Seksuālos pakalpojumus aizliegts sniegt arī nepilngadīgajiem.

Valdība apgalvo, ka likumprojekta mērķis esot novērst vardarbību pret sievietēm, taču tā kritiķi brīdina, ka tas liks prostitūtām noiet pagrīdē, tādējādi sevi pakļaujot daudz lielākām briesmām.

Likuma pretinieki norāda, ka katram ir tiesības izmantot savu ķermeni, kā pašam labpatīk.

Seksuālo pakalpojumu sniedzēji un to atbalstītāji vairākās Francijas pilsētās jau iepriekš rīkojuši protesta demonstrācijas.

Atklājot debates, Moda Olivjē, viena no likumprojekta iniciatoriem, nosodīja kritiķu “divkosību”.

“Viena prostitūta pasludina sevi par brīvu, un pārējo verdzība kļūst cienījama un pieņemama?” retoriski vaicāja Olivjē. “Kā gan jūs varat atzīt par aizraujošu desmit līdz 15 dzimumaktus dienā, kurus ar dramatiskām sekām savai veselībai izcieš prostitūtas ekonomisku apsvērumu dēļ?”

Savukārt sieviešu tiesību ministre Nažata Valū-Belkasema parlamenta apakšnama deputātiem norādīja, ka “Francija nav valsts, kas atbalsta prostitūciju”.

“Jautājums nav par seksualitāti. Mēs neesam šeit, lai kļūtu par morāles policiju. (..) Jautājums ir par naudu, kas baro sutenerismu,” uzsvēra ministre.

Tiek lēsts, ka Francijā ir vairāk nekā 20 000 prostitūtu. Daudzas no tām ieceļojušas no Austrumeiropas valstīm, piemēram, no Bulgārijas un Rumānijas. Taču liels skaits prostitūtu ir arī no Nigērijas, Kamerūnas, Ķīnas un Dienvidamerikas valstīm.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem ārvalstnieku proporcija starp prostitūtām veido 80 līdz 90%.

Varasiestādes uzskata, ka vairums no tām kļuvušas par cilvēku kontrabandistu bandu upuriem.

Francija par paraugu savam likumprojektam ņēmusi Zviedriju, kur, kā apgalvo varasiestādes, seksuālo pakalpojumu pircēju sodīšana pēdējās desmitgades laikā esot samazinājusi prostitūtu skaitu ielās uz pusi.

Daudzas prostitūtas pēdējo dienu laikā izgājušas ielās, protestējot pret likumprojektu, kas jau tagad aizbiedējot daudzus klientus.

“Esmu zaudējusi 80% no sava apgrozījuma,” žēlojas 40 gadus vecā Priscīlija, kuras darbalauks ir Parīze. “Šis likums (..) mani nogalina.”

Viņa stāsta, ka viens no viņas klientiem, piemēram, turpmāk apmeklēšot ķīniešu masāžas salonus, kas piedāvā lielāku diskrētumu.

Pirms divām nedēļām vairāki desmiti Francijas slavenību, tostarp leģendārā aktrise Katrīna Denēva, parakstīja petīciju, vēršoties pret ieceri sodīt seksuālo pakalpojumu pircējus.

Savukārt oktobrī Francijā tika izplatīts manifests “Neaiztieciet manu mauku”.

“Mēs uzskatām, ka ikvienam ir tiesības brīvi tirgot savu pievilcību un pat gūt no tā prieku,” teikts šajā manifestā. “Kad parlaments tiek iesaistīts noteikumu pieņemšanā par seksualitāti, apdraudēta ir ikviena brīvība.”

Balsojums par pārējām likumprojekta normām parlamenta apakšpalātā – Nacionālajā sapulcē – paredzēts trešdien.

Ja Likumprojekts tiks apstiprināts, tas nonāks izskatīšanai Senātā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas viss ir pārspīlēta feminisma rezultāts. Jāvēršas pret sutenerismu, piespiedu darbu intīmajā sfērā, lai šis “darbs” notiktu, netraucējot apkārtējos. Taču citādi 2 pieauguši cilvēki paši var izlemt – ko pārdot un ko pirkt. Prostitūcijai ir ne tikai tumšās puses, dažreiz tā pat var saglabāt ģimeni. Piem. gadījumā, ja sievai seksu vajag reizi mēnesī, bet vīram katru dienu. Vai, ja kādu daba ļoti apdalījusi ar izskatu, un viņš nevar dabūt glītu sievieti, taču arī viņš grib izjust pievilcīgu ķermeni – kaut par naudu. Vai, ja attiecības izjukušas, taču jaunas kādu laiku neizdodas nodibināt. Un t.t. Cerams, ka Latvija nesekos šo valstu piemēram, kaut arī dažu eksaltētu feministu balsis jau atskan! P/S. komentāra autoram personīgi šī lieta nav aktuāla, gluži vnk izsaku savas domas. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+