AFP/LETA

Francija izglābjas un spēlēs PČ finālturnīrā 0

Francijas futbolisti otrdien tomēr spēja atspēlēt divu vārtu deficītu pret Ukrainas valstsvienību un kvalificēties nākamgad gaidāmajai Pasaules kausa izcīņai.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Kā zināms, pirmajā Pasaules kausa izcīņas futbolā “play-off” atlases kārtas mačā Ukraina savā laukumā bija pārāka ar 2:0, ieliekot pamatīgus pamatus tam, lai kvalificētos lielākajam futbola forumam.

Tomēr atbildes spēlē otrdien Francija parādīja savu spēku un apspēlēja Ukrainu ar 3:0 (2:0).

Francijas valstsvienība divu spēļu summā neizšķirtu bija panākusi jau pirmajā puslaikā, kad aizsargs Mamadū Sako 22.minūtē izvirzīja laukuma saimniekus vadībā, bet vēl pēc vairāk nekā desmit minūtēm uzbrucējs Karims Benzemā rezultāta pārsvaru dubultoja. Zīmīgi, ka pirms tam uzbrucējam netika ieskaitīti pareizi gūti vārti, kurus viņš it kā iesitis no aizmugures stāvokļa, lai gan video atkārtojumā bija redzams, ka Francijas spēlētājs noteikumus nav pārkāpis. Savukārt gūtajos vārtos Benzemā šķietami bija aizmugurē, taču arbitrs vārtus ieskaitīja.

Otrajā puslaikā Ukraina pamanījās palikt mazākumā, turklāt 72.minūtē raidīja bumbu savos vārtos, kad kļūdījās Oļegs Husevs.

Francija, kura 1998.gadā kļuva par pasaules čempioni, finālturnīrā iekļuva jau 14.reizi.

Tikmēr pie vietas finālturnīrā tika arī Portugāle, kas divu spēļu summā ar 4:2 apspēlēja Zviedriju. Atbildes spēlē izbraukumā pārāki ar 3:2 (0:0) bija portugāļi, turklāt par mača galvenajiem varoņiem kļuva abu valstsvienību līderi – Krištianu Ronaldu un Zlatans Ibrahimovičs.

Ja pirmajā puslaikā nācās iztikt bez vārtu guvumiem, otrajā sākās uguņošana, jo vispirms Ronaldu 50.minūtē izvirzīja Portugāli vadībā, bet 68.minūtē Ibrahimovičs rezultātu izlīdzināja, turklāt pēc dažām minūtēm viņš bija precīzs vēlreiz, panākot jau 2:1 Zviedrijas labā. Tomēr Ronaldu nepalika atbildi parādā un guva vēl divus vārtus cīņas turpinājumā, ne tikai nodrošinot sev “hat trick”, bet arī Portugāles uzvaru un iekļūšanu Pasaules kausa finālturnīrā.

Pie 4:2 uzvaras divu spēļu summā tika arī Grieķija, kas pārspēja Rumāniju. Lai gan atbildes cīņā Rumānijā tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 1:1 (0:1), pirmajā “play-off” kārtas mačā savā laukumā gūtā uzvara ar 3:1 bija labs pamats, lai grieķi otro reizi pēc kārtas kvalificētos Pasaules kausa izcīņai.

Tikmēr finālturnīrā izdevās iekļūt arī Horvātijai, kas savā laukumā otrdien ar 2:0 (1:0) apspēlēja Islandi. Šāds rezultāts bija arī divu spēļu summā.

Horvātijas valstsvienība, kura nespēlēja iepriekšējā Pasaules kausa izcīņā 2010.gadā, finālturnīrā cīnīsies ceturto reizi savā pastāvēšanas vēsturē.

Līdz ar to šobrīd nav zināmas tikai divas no 32 divām izlasēm, kas nākamgad piedalīsies Pasaules kausa izcīņā. Atlikušās vienības tiks noskaidrotas jau trešdien, kad savā starpā sacentīsies Jaunzēlande un Meksika, kā arī Urugvaja un Jordānija.

2014.gada Pasaules kauss no 12.jūnija līdz 13.jūlijam norisināsies 12 Brazīlijas pilsētās.