×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Francijā izsolīs giljotīnu “darba kārtībā”

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Ceturtdien Francijā tiks izsolīta 19. gadsimta giljotīna, kas joprojām ir “darba kārtībā”.

Koka, dzelzs un misiņa giljotīna 19. gadsimta otrajā pusē tika lietota nāvessodu veikšanai.

Taču gravējumi uz asmens liecina, ka tās vēsture varētu būt vēl senāka. Iespējams, giljotīna izmantota jau 18.gadsimta otrajā pusē, Franču revolūcijas laikā, vēsta radiostacija “Europe 1”.

Prognozētā cena ir 60 000 eiro. “Šādi priekšmeti reti tiek izsolīti, tāpēc noteikt cenu ir grūti. Taču mēs ņēmām vērā to, cik reta tā ir,” sacīja izsoles vadītājs Fransuā Ksavjērs Diflo. “Būtu labi, ja tā paliktu kā vēsturiska liecība – vai nu izstādīta kādā pilī, vai nu arī privātajā kolekcijā.”

Vairāk nekā 100 gadus giljotīna piederējusi kādai ģimenei, kuras uzvārds netiek atklāts. 20. gadsimta sākumā tā tika nopirkta Lionā.

Uz asmens ir gravējums “Armees de la Republique”. Tas apzīmē revolucionāro armiju, kas aizstāvēja Franciju no kaimiņvalstīm pēc 1789. gada asiņainās Franču revolūcijas.

Taču visas giljotīnas daļas nav viena vecuma. “Armija lietoja giljotīnu, tā tika salikta un pēc tam atkal izjaukta,” stāsta Diflo. “Tā noteikti ir redzējusi vairākus kaujaslaukus.”

Tā nav pirmā reize, kad Francijā izsolīta giljotīna. 2011.  gadā Parīzē par 223 056 eiro tika izsolīta giljotīna ar tādu pašu gravējumu.

Giljotīna tiks izsolīta ar nosacījumu, ka tai jāpaliek Francijā. Nesen karavadoņa Napoleona Bonaparta naktskrekla izsole tika apturēta bailēs, ka priekšmets varētu tikt izvests no Francijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+