×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. jūnijs, 2012
Drukāt

Francija jūlijā sāks karaspēka izvešanu no Afganistānas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francija jūlijā sāks karaspēka izvešanu no Afganistānas un noslēgs šo procesu līdz gada beigām, paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.

Karaspēka izvešana no Afganistānas līdz 2012.gada beigām bija viens no Olanda galvenajiem priekšvēlēšanu solījumiem. Paziņojums par karaspēka izvešanas sākumu jūlijā izskan drīz pēc tam, kad no Afganistānas bija pienākušas ziņas, ka terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā četri franču karavīri nogalināti un pieci savainoti.

Olanda paziņojums arī nozīmē, ka Francija savu karaspēku no Afganistānas izvedīs divus gadus agrāk nekā pārējie koalīcijas partneri.

Līdz Francijas kontingenta izvešanai “ir jādara viss iespējamais, lai mūsu karavīri izpildītu savu pienākumu, vienlaikus karavīru dzīvības saglabāšanai ir jāvelta vislielākā uzmanība”, sacīja prezidents.

Janvārī, kad Afganistānā tika nogalināti četri franču karavīri, toreizējais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī solīja, ka izvedīs karaspēku līdz 2013.gada beigām. Olands šo termiņu pārcēlis par vēl vienu gadu agrāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+