foto – fibaeurope.com

Francija laukumā, Melnkalne prātā 0

Eiropas U-20 čempionātā basketbolā Tallinā Latvijas izlase otrā posma pēdējā spēlē ar 74:79 piekāpās Francijai, taču domās bija jau piektdienas ceturtdaļfinālā pret Melnkalnes komandu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Ar sešām pēc kārtas izcīnītām uzvarām Latvijas izlase pirms pēdējās otrā posma spēles bija nodrošinājusi pirmo vetu F grupā. Tādēļ spēlē pret Franciju varēja atļauties atpūtināt komandas līderus Kasparu Vecvagaru (tiesa, par viņa spēlēšanu ceturtdaļfinālā skaidrība vēl nav) un Ojāru Siliņu, plaši variēt ar pārējo spēlētāju resursiem un domāt par piektdien pulksten 15.45 paredzēto cīņu pret Melnkalnes komandu.

“Francijas izlases skautings tika veikts, tomēr ne tik dziļi, kā pirms citām spēlēm, lai nepārslogotu spēlētāju galvas. Iznāca diezgan brīvs basketbols ar labu sižetu. Zinājām, ka franči ir labi metēji, un pirmajā ceturtdaļā ļāvām viņiem to apstiprināt. Neveiksmīgi aizvadījām arī trešo ceturtdaļu, tomēr beigās ar agresīvu aizsardzību panācām lūzumu un gandrīz atspēlējāmies. Krūmiņa trīspunktnieks pēdējās sekundēs bija pietiekami brīvs un varēja panākt pagarinājumu,” basket.lv spēli pret francūžem komentēja Latvijas izlases galvenais trenerisd Artūrs Štālbergs. Latvijas izlasei tas bija pirmais zaudējums turnīrā.

Mūsu ceturtdaļfināla pretinieki Melnkalnes izlase Tallinā spēlējusi kā pa viļņiem – vispirms trīs uzvaras pār Ukrainu, Horvātiju un Zviedriju, tad trīs zaudējumi, trešdien izšķirošajā cīņā par ceturtdaļfinālu 75:64 uzvara pār Vāciju. “ Pirmie iespaidi jau ir – jābūt gataviem visas 40 minūtes spēlēt pret zonas aizsardzību un jābūt gataviem pārvarēt agresīvu, taču diezgan haotisku presingu. Komandām, kuru saspēles vadītāji netika galā ar presinga žņaugiem, pret melnkalniešiem radās nopietnas problēmas. Augumu ziņā esam līdzvērtīgi. Aizsardzībā uzdevumi būs skaidri – koncentrēsimies uz viņu galvenajiem snaiperiem, un neatrisināmām problēmām nevajadzētu būt. Izšķiroša nozīme būs mūsu prasmei uzbrukumā nospēlēt disciplinēti un gudri. Jābūt gataviem pretinieku provokācijām un centieniem izsist mūs no ritma. Ja saglabāsim te, Tallinā, atrasto komandas stilu – būs gan agresīva aizsardzība, gan ātra pāreja uzbrukumā, gan, pats galvenais, disciplīna – mums būs labas izredzes,” uzskata Štālbergs.

Pārējos ceturtdaļfinālu pāros spēlēs Turcija – Krievija, Grieķija – Spānija, Itālija – Lietuva.

EIROPAS U-20 ČEMPONĀTS TALLINĀ

F grupa

Latvija – Francija 74:79 (19:27, 40:48, 51:66). Reķis 16, Gražulis 12, Bērziņš 10, Leimanis, Krūmiņš pa 9, Štelmahers 8, Stumbris, Saulītis pa 3, Jakovičs, Gromovs pa 2.

Tabulā: 1. Latvija 4-1, 2. Itālja 3-2, 3. Spānija 2-3, 4. Krievija 2-3, 5. Francija 2-3, 6. Slovēnija 2-3.

E grupā: 1. Turcija 4-1, 2. Grieķija 4-1, 3. Lietuva 3-2, 4. Melnkalne 2-3, 5. Horvātija 1-4, 6. Vācija 1-4.