×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2013
Drukāt

Francija legalizē viendzimuma laulības

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Prezidentam Fransuā Olandam sestdien, 18.maijā, parakstot likumu, kas tika pieņemts pēc mēnešiem ilgām asām debatēm un masu protestiem, Francija kļuvusi par 14.valsti, kas legalizējusi viendzimuma laulības.

Olands likumu parakstīja nākamajā dienā pēc Konstitucionālās padomes lēmuma, ar kuru tika noraidīta labējo politiķu iesniegtā prasība, apstrīdot tā atbilstību valsts pamatlikumam. Jaunais likums viendzimuma pāriem piešķir arī tiesības adoptēt bērnus.

Tieslietu ministre Kristiāna Tobira, kas panāca likuma pieņemšanu parlamentā, paziņojusi, ka pirmās geju laulības būs iespējams noslēgt jau jūnijā.

Tomēr likuma pretinieki paziņojuši, ka turpinās savus protestus, un pirmā lielā demonstrācija paredzēta 26.maijā Parīzē.

Jautājums par viendzimuma laulību legalizāciju ir sašķēlis Francijas sabiedrību, un vairākas demonstrācijas jau iepriekš pāraugušas vardarbībā.

Olands solījumu nodrošināt “laulības visiem” pagājušā gadā padarīja par vienu no savas priekšvēlēšanu kampaņas stūrakmeņiem, un piektdien, pirms tika pasludināts Konstitucionālās padomes spriedums, prezidents brīdināja, ka viņš nepieļaušot pretestību jaunajam likumam.

“Es nodrošināšu, ka likums pilnībā tiek piemērots visā [valsts] teritorijā, un es nepieļaušu nekādu šo laulību traucēšanu,” uzsvēra Olands, norādot, ka pienācis laiks “respektēt likumu un Republiku”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+