×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Francija liedz krievu jūrniekiem turpināt mācības uz “Mistral” klases kuģa (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aptuveni četriem simtiem Krievijas jūrnieku pēdējās dienās ticis aizliegts kāpt uz Krievijai paredzētā Francijas būvētā “Mistral” klases desantkuģa klāja, lai turpinātu mācības, informē britu laikraksts “The Independent”.

Krievijas un Francijas noslēgtais 1,2 miljardu dolāru vērtais darījums, kas paredz, ka frančiem līdz novembra beigām ir jāpiegādā Maskavai “Mistral” klases desantkuģi, izpelnījies plašu starptautisko nosodījumu, kam par pamatu ir Krievijas izvērstā agresivitāte pret Ukrainu. Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka viņš pagaidām neļaus piegādāt karakuģus Krievijai. Pēc viņa teikta, tas varētu notikt tikai tad, ja Krievija ievēros pamieru.

Tikmēr Krievija brīdinājusi, ka Francijai var nākties maksāt milzīgu kompensāciju par līguma neizpildi. Krievijas ziņu aģentūra “Itar-tass” informē, ka kuģim, kuram dots nosaukums “Vladivostok”, Maskavas rīcībā jānonāk līdz mēneša beigām. Taču šodien Parīze liegusi Krievijas jūrniekiem turpināt apmācības uz kuģa, kas joprojām atrodas Sennazēras ostā. Krievijas mediji informē, ka līdz šim krievu jūrniekiem bija atļauts turpināt mācības, neskatoties uz to, ka Francija pagaidām atteikusies Krievijai piegādāt kuģus.

Pagājušajā nedēļā Francijas premjerministrs Manuels Valls nāca klajā ar kategorisku paziņojumu. “Šodien nav tādu apstākļu, kas ļaut piegādāt “Mistral” kuģi. Francija ciena savas saistības, taču Francija ir valsts, kas grib mieru Ukrainā un kas patstāvīgi pieņem lēmumus,” paziņoja Valls.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Krievi nāk, krievi nāk, ko mums darīt, kur mums skriet, visi .. skraida-vajag raudāt nevis smiet!!!

  2. Ja jau fraņči ir tik bagāti, lai maksā ragā soda naudas. Lai paliek tūkstoši cilvēku bez darba-galvenais ir ieriebt krieviem,absolūtais stulbums no Francijas puses.

  3. Putins: tie, kas cīnās par taisnību, vienmēr iegūs ieročus. Cik zināms parastais apmācību process ir beidzies un atliek pacelt uz kuģa Krievijas karogu un tā jau ir Krievijas teritorija. Ko tad – vienkārši, alkatīgi un viltīgi – mēs jau arī bet iznāca tā…Tad tā NATO vienotība ir izputējusi, – jo -моя хата с краю.

  4. ar ko krievi iekaros parīzi

  5. Pirmajā un otrā pasaules karā Francijas lielākais ienaidnieks vija Vācija un ,neskatoties uz abu valstu patreizējo atrašanos ES sastāvā naids un bailes no Vācijas nekur nav pazudis,bet 1,2 miljardi aizēno saprātu un darījums notiks,ja arī nākošā kuģa nosaukums būtu Vlaģei Zapodom.

  6. Praščai, Marī-Marusja!

  7. Vispār Francijai to NEMAZ NEVAJADZĒJA SĀKT!!!!! Vai tiešām NAUDA kapitālistiem svarīgāka par VISU UZ ZEMES???????? Laikam franči un pārējie rietumnieki ir galīgie auni!!! Lai franči BEIDZOT “atčohnī”, ka tā Krievija jau sen vairs NEEKSISTĒ, kuru savulaik pazina viņi… SEN!!!!!! Interesanti, ko dara Francijas specdienesti, ka nevar saprast elementaras lietas, kas citiem skaidras!? Kas kaiš tiem humānajiem rietumniekiem? Laikam ciet acis un ausis kurlas, par smadzenēm nerunāsim…

Draugiem Facebook Twitter Google+