×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

Francija lūdz Eiropas palīdzību

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns

Francijas valdība otrdien oficiāli lūgusi pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu palīdzību cīņā pret teroristiem.

Francijas valdība iedarbinājusi Lisabonas līguma 42. panta. 7. punktu, kas nosaka, ka tā dalībvalsts, kura saskārusies ar bruņotu agresiju, var lūgt citas ES dalībvalstis sniegt tai nepieciešamo palīdzību. Šī ir pirmā reize, kad kāda no ES dalībvalstīm pieprasījusi izmantot šo pantu, kurš tiek pielīdzināts slavenajam NATO līguma 5. pantam.

“Šis pants tiek izmantots pirmo reizi vēsturē,” norādīja Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns, piebilstot, ka Francija nevar viena pati izdarīt visu. Šajā gadījumā šī palīdzība nozīmē ES dalībvalstu dalību militārās operācijās Sīrijā vai Irākā vai palīdzību Francijai citās operācijās.

ES dalībvalstu aizsardzības ministri vienbalsīgi atbalstīja Francijas lūgumu pēc palīdzības militārās misijās pret teroristiem.

“Šodien Francija lūdza visas Eiropas palīdzību. Un Eiropa vienbalsīgi atbalstīja Francijas lūgumu,” otrdien preses konferencē Briselē sacīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni. Francija par sadarbību cīņā pret teroristiem vienojusies arī ar Krieviju. “DW” vēsta, ka telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Francijas prezidents panācis vienošanos par abu valstu armiju un izlūkdienestu sadarbību. 26. novembrī abu valstu vadītāji Maskavā plāno tikties klātienē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+