Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
1. oktobris, 2014
Drukāt

Francijā “neglītos” dārzeņus pārdos ar 30 procentu atlaidi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Virknē Francijas lielveikalu turpmāk nepareizas formas burkānus vai gurķus varēs iegādāties par 30 procentiem lētāk nekā “skaistākos” dārzeņus, raksta “The Daily Telegraph”, norādot, ka tādējādi Francijas lielveikali mudinās savus pircējus neizšķiest pārtiku.

Līdz šim Francijas lielveikali atteicās tirgot dārzeņus un augļus, kuri neatbilda vispārpieņemtiem skaistuma standartiem. Taču gada sākumā “neglīto” dārzeņu tirgošana tika veikta pārbaudes režīmā, lai noskaidrotu, vai pircēji ir ar mieru iegādāties nepareizas formas dārzeņus, kuri garšas ziņā gan ne ar ko neatšķiras no “pareizas” formas dārzeņiem, norāda britu avīze “The Daily Telegraph”. Pārbaudes izrādījās sekmīgas, un tagad šajā iniciatīvā iesaistījušās vairākas Francijas lielveikalu ķēdes. Turklāt nepareizas formas dārzeņu nonākšana lielveikalu plauktos atvieglojusi dzīvi arī Francijas zemniekiem, kuru saimniecībā izaugušos neparastā veidola dārzeņus lielveikali līdz šim atteicās pārdot.

Lielveikalu iniciatīvai atbalstu paudusi arī Francijas valdība, kas paralēli tirgotāju aktivitātēm arī aizsākusi kampaņu pret pārtikas izšķiešanu. Franču amatpersonas ir sarēķinājušas, ka ik gadu valstī atkritumos tiek izmesti septiņi miljoni tonnu pārtikas. Francijas valdība paziņojusi, ka tās mērķis ir turpmākajos desmit gados šo apmēru samazināt uz pusi.

Pievienot komentāru

Latvija slinki izmantojusi breksita iespējasNav izrādīta vēlme pie sevis uzņemt kādu no ES aģentūrām, nav piesaistīti finanšu uzņēmumi; citas valstis bijušas čaklākas.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+