Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
1. oktobris, 2014
Drukāt

Francijā “neglītos” dārzeņus pārdos ar 30 procentu atlaidi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Virknē Francijas lielveikalu turpmāk nepareizas formas burkānus vai gurķus varēs iegādāties par 30 procentiem lētāk nekā “skaistākos” dārzeņus, raksta “The Daily Telegraph”, norādot, ka tādējādi Francijas lielveikali mudinās savus pircējus neizšķiest pārtiku.

Līdz šim Francijas lielveikali atteicās tirgot dārzeņus un augļus, kuri neatbilda vispārpieņemtiem skaistuma standartiem. Taču gada sākumā “neglīto” dārzeņu tirgošana tika veikta pārbaudes režīmā, lai noskaidrotu, vai pircēji ir ar mieru iegādāties nepareizas formas dārzeņus, kuri garšas ziņā gan ne ar ko neatšķiras no “pareizas” formas dārzeņiem, norāda britu avīze “The Daily Telegraph”. Pārbaudes izrādījās sekmīgas, un tagad šajā iniciatīvā iesaistījušās vairākas Francijas lielveikalu ķēdes. Turklāt nepareizas formas dārzeņu nonākšana lielveikalu plauktos atvieglojusi dzīvi arī Francijas zemniekiem, kuru saimniecībā izaugušos neparastā veidola dārzeņus lielveikali līdz šim atteicās pārdot.

Lielveikalu iniciatīvai atbalstu paudusi arī Francijas valdība, kas paralēli tirgotāju aktivitātēm arī aizsākusi kampaņu pret pārtikas izšķiešanu. Franču amatpersonas ir sarēķinājušas, ka ik gadu valstī atkritumos tiek izmesti septiņi miljoni tonnu pārtikas. Francijas valdība paziņojusi, ka tās mērķis ir turpmākajos desmit gados šo apmēru samazināt uz pusi.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+