Eiropa

Francijā no cietuma izbēg bīstams laupītājs0

Foto-LETA/AFP

Francijā labi zināms laupītājs, kam ir sakari ar organizētās noziedzības grupējumiem, 13.aprīlī izbēga no cietuma, pēc tam, kad bruņojies ar sprāgstvielām saņēma gūstā vairākus cilvēkus cietumā Francijas ziemeļos, paziņoja vietējās amatpersonas.

Policija ar automašīnām un helikopteriem mēģina notvert izbēgušo Reduēnu Fē, kas ir bēdīgi slavens naudas inkasācijas automašīnu aplaupītājs.

Francijas prokurors Frederiks Fevrs norādīja, ka Fē ir “īpaši bīstams cietumnieks”, kas ir bruņots un viņam ir sprāgstvielas.

Viņš izmantoja sprāgstvielas, lai izkļūtu caur piecām cietuma durvīm Sekedēnas pilsētā. Izlaušanās laikā Fē saņēma par ķīlniekiem četrus cietuma darbiniekus, no kuriem viens tika atbrīvots pie cietuma izejas, otrs – dažus simtus metru tālāk, bet pārējie divi tika pamesti uz lielceļa.

Automašīnu, ar kuru viņš aizbēga, Fē pameta un sadedzināja uz dienvidiem no Lilles pilsētas, kur pārsēdās otrā automašīnā.

Sestdienas rītā Fē cietumā apciemoja viņa sieva, kas, kā uzskata izmeklētāji, salvetēs iedeva viņam sprāgstvielas.

“Tas notika ļoti ātri, ir skaidrs, ka tas bija ļoti labi organizēts,” atzina kāda vietējā amatpersona, piebilstot, ka tiesībsargājošās institūcijas pašlaik apkopo visus faktus.

Fē ir līdzautors 2009.gadā izdotai grāmatai par viņa noziedzīgām darbībām pilno jaunību un dzīvi Parīzes nabadzīgajos un noziedzības pārņemtajos rajonos.

2009.gadā pēc desmit cietumā pavadītiem gadiem Fē tika priekšlaikus atbrīvots, bet viņam noteica nosacītu cietumsodu. 2011.gadā viņš atgriezās cietumā, jo pārkāpa nosacītas atbrīvošanas noteikumus. Viņam vajadzēja izciest atlikušos astoņus gadus no sākotnējā cietumsoda.

2010.gadā viņu turēja aizdomās par bruņotas laupīšanas izplānošanu. Apšaudē tolaik tika nogalināts jauna policiste.

LA.lv