×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Francijā pagarināts ārkārtas stāvoklis

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Francijas parlaments otrdien atbalstīja valstī ieviestā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu līdz Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra futbolā un velobrauciena “Tour de France” noslēgumam.

Parlamenta augšpalāta Senāts ar 309 balsīm atbalstīja ārkārtas stāvokļa pagarināšanu. Pret balsoja tikai 30 likumdevēji.

Ārkārtas stāvoklis Francijā tika ieviests pēc 13.novembrī Parīzē sarīkotajiem teroraktiem. Tas februārī tika pagarināts par trīs mēnešiem līdz 26.maijam.

Ārkārtas stāvoklis ļauj policijai turēt mājas arestā cilvēkus, kuru rīcība tiek uzskatīta par “draudu drošībai un sabiedriskajai kārtībai”.

Tomēr atbilstoši jaunākajam pagarinājumam policijai vairs nebūs tiesību veikt kratīšanu bez tiesas ordera.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs atzina, ka drošības problēmas būs vēl sarežģītākas, valstij gatavojoties uzņemt lielu skaitu ārvalstu viesu saistībā ar EČ finālturnīru futbolā.

Francijas Cilvēktiesību līga (LDH) ir kritizējusi ārkārtas stāvokļa pagarināšanu, uzskatot, ka tādā veidā valdība cenšas “pieradināt mūs pie dzīvošanas šādā režīmā”.

Kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir veiktas apmēram 3500 kratīšanas, vismaz 56 cilvēki ir apcietināti, bet 69 cilvēkiem ir noteikts mājas arests.

Organizatori lēš, ka EČ finālturnīru futbolā, kas notiks no 10.jūnija līdz 10.jūlijam, apmeklēs divi miljoni viesu.

Miljoniem skatītāju tiek gaidīti arī uz “Tour de France”, kas 3519 kilometrus garā maršrutā tiks aizvadīts no 2.jūlija līdz 24.jūlijam.

Francijā ārkārtas stāvoklis tika izsludināts pēc tam, kad džihādistu grupējuma “Islāma valsts” dalībnieki 13.novembrī sarīkoja teroraktus Parīzē un tās piepilsētā Sendenī, nogalinot 130 cilvēkus un ievainojot vairākus simtus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+