×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Francija par aicinājumiem uz džihādu izraida tunisiešu imamu

Foto - AFPFoto - AFP

Francija izraidījusi no valsts tunisiešu imamu, kurš apsūdzēts antisemītismā, savu sekotāju mudināšanā uz džihādu un vardarbībā pret sievietēm, paziņojusi Iekšlietu ministrija.

Mohameds Hammami deportēts uz Tunisiju, kuras pilsonis viņš ir, paziņojusi ministrija. Savos sprediķos Hammami mudinājis uz vardarbīgu džihādu, nācis klajā ar antisemītiskiem komentāriem un attaisnojis vardarbību un miesas sodus pret sievietēm, norādījusi ministrija. “Šīs nepieņemamās, tīšās, atkārtotās provokācijas un diskriminācija rada draudus Francijas sabiedrībai un drošībai,” teikts ministrijas paziņojumā. Imama dēls Hamadi Hammami sacījis, ka Francijas iekšējā izlūkdienesta DCRI aģenti arestējuši viņa 77 gadus veco tēvu uz ielas un pēc tam nogādājuši lidostā.

Janvārī toreizējais Francijas iekšlietu ministrs Klods Geons apsūdzēja Hammami par antisemītisku komentāru izteikšanu un aicinājumiem nopērt līdz nāvei laulības pārkāpšanā pieķertas sievietes. Maijā tika iesaldēti visi Hammami līdzekļi. Pats imams visas viņam izvirzītās apsūdzības noliedzis. Deportācijas komiteja maijā nāca klajā ar aicinājumu neizraidīt Hammami, jo tas “ietekmētu viņa ģimenes dzīvi”, bet komitejas viedoklim ir tikai konsultatīvs raksturs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+