Sports
Hokejs

Francijā pārmeklē baltkrievu hokejistus 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Trešdienas vakarā Parīzē vietējā policija pārmeklēja Baltkrievijas izlases hokejistus, kā rezultātā Francijas vēstniekam Baltkrievijā iesniegts protests un viņam jāsniedz paskaidrojumi.

Baltkrievijas hokejisti pasaules čempionāta augstākās divīzijas B grupā Parīzē tiksies ar mājiniekiem, somiem, kanādiešiem, čehiem, šveiciešiem, norvēģiem un slovēņiem.

Baltkrievijas izlase pasaules čempionātam gatavojās Bordo, bet trešdienas vakarā ieradās Parīzē, kur Monparnases stacijā komandu pārmeklēja Francijas policija.

“Saprotam, ka pasaules čempionāta laikā un pilsētā ir nepieciešams nodrošināt augstu drošības līmeni. Tomēr būtu labi, ja izlašu delegācijas tiktu atbrīvotas no šādām procedūrām vai par tām brīdinātas iepriekš. Vai arī visām izlasēm būtu vienādi apstākļi, jo mums ir informācija, ka pārmeklēta tikai Baltkrievijas delegācija,” Baltkrievijas Hokeja federācijas preses sekretāre Jevgeņija Ņikitina stāstīja aģentūrai AFP.

Tikmēr Baltkrievijas ārlietu ministra vietnieks Oļegs Kravčenko izsaucis uz pārrunām Francijas vēstnieku Baltkrievijā Didjē Kanesu. Baltkrievijas puse uzskata, ka pārmeklēšana bijusi “cilvēka cieņu aizskaroša”. Francijai pieprasīts izmeklēt šo incidentu, sniegt paskaidrojumu un veikt nepieciešamās pasākumus, lai nākotnē šādi gadījumi neatkārtotos.

Savukārt Francijas Hokeja federācija atvainojusies par notikušo incidentu, bet baltkrievi jau koncentrējušies piektdienas mačam ar Somiju.

Pasaules čempionāts hokejā no 5. līdz 20.maijam notiks Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē, bet Latvija A apakšgrupā Ķelnē tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju, pirmo spēli 6.maijā aizvadot pret dāņiem.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēs jau 21.gadu pēc kārtas.

LA.lv