×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Francija pastiprina cīņu pret romu iebraucējiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pagājušajā gadā Francijas tiesībsargājošās iestādes krietni pastiprināja vēršanos pret romu tautības iebraucējiem, no viņu pašdarintātajām apmetnēm izliekot aptuveni 20 tūkstošus cilvēku, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 2012. gadā, atsaucoties uz Francijas cilvēktiesību līgas ziņojumu, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Pirms pusotra gada, kad Francijas prezidents Fransuā Olands stājās amatā, viņš solīja izbeigt sava priekšgājēja Nikolā Sarkozī prezidentūras laikā izvērstos reidus pret čigānu iebraucēju pašdarinātajām apmetnēm. Taču, kā izrādas, tieši pēdējo gadu laikā krietni pieaudzis apmetņu nojaukšanas gadījumu skaits. Saskaņā ar Francijas cilvēktiesību aizstāvības organizācijas datiem pērn tika nojauktas 165 pie dažādām pilsētām romu pašrocīgi uzslietās apmetnes un no tām padzīti 19 380 cilvēki. “Pagājušajā gadā piespiedu izlikšana no šīm apmetnēm turpinājās visā Francijā, cilvēkiem nepiedāvājot alternatīvas mītnes vietas vai sociālo atbalstu,” teikts cilvēktiesību organizācijas paziņojumā.

Francijas valdības pēdējo gadu aizvien aktīvākā vēršanās pret romu tautības imigrantiem, kas paredz arī viņu ceļa izdevumu segšanu uz dzimteni, kas galvenokārt ir Rumānija un Bulgārija, izpelnījusies cilvēktiesību aizstāvju nosodījumu. Tiesa, šo politiku aktīvi aizstāv Francijas iekšlietu ministrs Manuēls Valls, kurš solījis strikti vērsties pret nelegālo apmetņu celšanu, taču piemeklēt piemērotus mājokļus sievietēm un bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad biju mazs un dzīvoju Cēsīs šādi migranti no Bulgārijas reiz ieklīda pilsētā.Visi ātri steidza slēgt savas ārdurvis,jo kurā mājā tāds bars čigānu ieklīda,tur notika masveida apzagšana.Redzēju kā kaimiņš slānīja vienu čigānieti pa grāvi un otrā mājā notika skaļa lamāšanās.Visu cieņu Francijai,kas dzen prom šos salašņas un nedod Dievs tiem nokļūt Latvijā.

  2. Autors raksta, ka Francija vēršas pret „romu tautības iebraucējiem”. Tātad Francijai ir pretenzijas vienīgi pret minētajiem cilvēkiem, savukārt akceptēta ir sinti, boša, ļoļa „atzaru” uzturēšanās (arī viņi ietilpst čigānu tautā) :-). Vai tiešām? Taču pieņemsim, ka tā. Bet ko darīt mums Latvijā? Visus čigānus pārdēvēt par romiem, kaut arī mūsu valstī juridiski eksistē čigānu biedrība? Labi, atkal pieņemsim. Tikai vēl divi jautājumi autoram: a) kā Jūs dēvēsit romu sievieti? = roma? romiete? b) kā politkorekti iesakāt modificēt dzejas rindas „Mēnestiņš, čigāniņš, caur logu sāk vērties” vai, piemēram, Erika Ādamsona dzejoli „Čigānmeitēns Ringla”?

Draugiem Facebook Twitter Google+