×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Francija paziņo par 20 miljardu eiro uzņēmumu nodokļu atvieglojumiem

Foto- AFPFoto- AFP
Francijas valdība paziņoja par nodokļu atvieglojumiem uzņēmumiem 20 miljardu eiro apmērā, tādējādi cenšoties palielināt konkurētspēju.

Šādus atvieglojumus valdība apstiprinājusi dienu pēc tam, kad tika publiskots ziņojums, kurā tā aicināta divu gadu laikā samazināt atalgojuma nodokļus par 30 miljardiem eiro. Francijas valdība norādīja, ka nodokļa sloga atvieglošana uzņēmumiem tiks finansēta, samazinot valsts izdevumus un palielinot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi. Standarta PVN likme valstī no 2014. gada 1. janvāra tiks paaugstināta no 19,6 procentiem līdz 20 procentiem.
Tāpat valdība paziņoja par plāniem nākamā gada laikā samazināt valsts izdevumus par vairākiem desmitiem miljardu eiro un no 2016. gada ieviest vides nodokļus, kas palielinās valsts ienākumus par trīs miljardiem eiro gadā. Prezentējot šos pasākumus, Francijas premjerministrs Žans Marks Ero norādīja, ka valdība īstenos gandrīz visus ierosinājumus, ko izteicis viens no valsts prominentākajiem uzņēmējiem Luī Galuā. Galuā prezentēja paša veidotu pētījumu, kurā viņš aicināja īstenot “šoka terapiju”, lai apturētu valsts rūpniecības kritumu un Francija konkurētspējas ziņā spētu pietuvoties Vācijas ekonomikai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+