×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Francija piedāvā četrus iznīcinātājus NATO patruļām Baltijā un Polijā (papildināts) (3)

Ilustratīvs attēls.Ilustratīvs attēls.

Francija piedāvā četrus iznīcinātājus NATO patruļām Baltijas valstu un Polijas gaisa telpā, ziņo Francijas aizsardzības ministram tuvi avoti.

Papildus iznīcinātāju “Rafale” un “Mirage 2000” patruļām Francija piedāvā arī divas reizes nedēļā veikt aviācijas kontroles un brīdinājuma sistēmas (AWACS) izlūkošanas lidaparātu patruļas Baltijas valstu un Polijas gaisa telpā.

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns piektdien uzsācis vizīti Polijā un Baltijas valstīs, lai apspriestu iespējamos pasākumus šo valstu drošības pastiprināšanai.

Teju visu militāro sadarbību ar Krieviju Francija apturējusi, apliecināja ministrs.

Eiropas Savienības, Lielbritānijas, Francijas un Krievijas kopīgie militārie manevri, kas bija ieplānoti aprīlī, arī ir atcelti, sacīja informācijas avots.

Tomēr Francija līdz šim nav pakļāvusies spiedienam apturēt karakuģu “Mistral” pārdošanu Krievijai. Galīgais lēmums par karakuģu pārdošanu ir jāpieņem oktobrī, sacīja Ledriāns.

Francijas ministra vizītes mērķis ir no jauna sniegt garantijas “baltiešiem un poļiem – Krievijas kaimiņiem -, ņemot vērā Ukrainas krīzi”, sacīja avots, atgādinot, ka NATO nodrošina patrulēšanu virs Baltijas valstīm kopš 2004.gada.

Kā jau ziņots, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, marta sākumā Lietuvas Gaisa kara spēku bāzē ieradās seši ASV Gaisa spēku iznīcinātāji F-15C “Eagle”, pievienojoties četriem tā paša tipa iznīcinātājiem.

Kopš gada sākuma patrulēšanu Baltijas valstu un Polijas gaisa telpā nodrošina ASV Gaisa spēki.

Šauļos izvietotas arī divas lidmašīnas KC-135, kas paredzētas iznīcinātāju degvielas krājumu papildināšanai gaisā. Ar tām atlidojis iznīcinātājus apkalpojošais personāls – vairāk nekā pussimts cilvēku.

Savukārt Polijā gaisa telpas aizsardzības spēkiem pievienojušies 12 ASV bruņoto spēku iznīcinātāji “F-16” ar aptuveni 300 karavīriem.

NATO arī paziņoja, ka virs Polijas un Rumānijas teritorijas uzsāktas alianses izlūklidmašīnas patruļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. NU GAN VAR GVELZT!!! STULBUMA AUGSTĀKĀ PILOTĀŽA!!! Neatkarībai, dzīvībai un brīvībai NAV CENAS!!! Ko var darīt, ja mūsu valstij plika pēcpuse un savai aizsardzībai pati NEKO NEVAR iegādāties par SAVU NAUDU??? PALDIES, ka vismaz esam NATO…

  2. Un cik tas izmaksās? un ko ar tām lidmašīnām darīs? Vai kartupeļus stādīs!

  3. brauc geji uzdzivot baltija daudz blondinu…..

Draugiem Facebook Twitter Google+