×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Francijā protestē pret “Nacionālo fronti” (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairākās Francijas pilsētās vakar tūkstošiem studentu piedalījās protesta akcijās pret Eiropas Parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušo galēji labējo partiju “Nacionālā fronte”, kas, kā viņi apgalvo, ir drauds demokrātijai, informē ziņu aģentūra “AFP”.

Turot rokās plakātus, uz kuriem rakstīts “Nē Nacionālajai frontei” un “Pamosties, Francija”, demonstranti piedalījās gājienos Parīzē, Strasbūrā, Lionā, Tulūzā, Ruānā, Nantē, Marseļā un Bordo. “Mēs respektējam Eiropas vēlēšanu un demokrātijas rezultātus, bet mēs nepieņemam “Nacionālās frontes” vērtības. Franču demokrātija ir briesmās,” paziņoja gājiena organizators Lionā Silvio Felipe.

Saskaņā ar Parīzes policijas aprēķiniem gājienā Francijas galvaspilsētā piedalījās aptuveni četri tūkstoši cilvēku. Tikmēr protesta organizētāji teic, ka dalībnieku ir bijis divreiz vairāk – aptuveni astoņi tūkstoši.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Marinas Lepēnas vadītā partija ieguva visvairāk balsu, kas tai nodrošināja 24 no 74 eiroparlamentāriešu vietām no Francijas. Partija grib panākt Francijas izstāšanos no eirozonas, atjaunot robežkontroli uz Francijas robežām un stiprināt nacionālā parlamenta lomu, informē ziņu aģentūra “AFP”. “Vēlētāji ir pieprasījuši viena veida politiku – politiku frančiem un ar frančiem,” pēc rezultātu uzzināšanas vēlēšanās paziņoja Lepēna.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. aijo benesi francijā ir vairāk kā 7 miljonu…. tad jarūpējas

  2. kas tad tur protestē…musulmani un nēģri,tie jau sen Francijā stāda savus likumus.

  3. Jebreji jūt briesmas savai tautu jaukšanas politikai. Un tas tikai ir sākums… .

  4. Aiz Nacionalās Frontes ir miljoni. Un būs visā Eiropā.

Draugiem Facebook Twitter Google+