×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Francijā protesti pret ekonodokli pāraug sadursmēs

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas ziemeļrietumu reģionā Bretaņā aptuveni 30 tūkstošu cilvēku protesta akcija pret jaunajiem nodokļiem nedēļas nogalē parauga sadursmēs ar policiju. Tiesībsargi demonstrantu savaldīšanai bija spiesta lietot asaru gāzi un ūdensmetēju, informē ziņu aģentūra “AFP”.

Iemesls vērienīgajai protesta akcijai bija valdības lēmums tomēr ieviest pretrunīgi vērtēto vides nodokli. Tas paredz kravas pārvadājuma firmām uzlikt papildus nodokli, no kura iegūtos līdzekļus novirzītu dzelzceļa tīklu izbūvei. Valdība skaidro, ka tā dēvētā ekonodokļa mērķis ir veicināt videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošanu. Tiesa, tas paredz ieviest papildus nodevu Francijas un ārvalstu kravas pārvadātāju automašīnām, kuru kopējā krava pārsniegs trīsarpus tonnas. Vislielāko neapmierinātību ar nodokli izteikuši franču zemnieki un pārtikas rūpniecībā strādājošie. Īpaši neapmierināti ir Bretaņas iedzīvotāji, jo šī apgabala ekonomika ir visvairāk atkarīga no lauksaimniecības.

Francijas valdības lēmums izsaucis plašu neapmierinātību, un nedēļas nogales demonstrācijas pārauga vardarbībā. To dalībnieki policistus apmētāja akmeņiem, metāla stieņiem un koka paletēm. Tiesībsargi atbildēja ar asaru gāzi un ūdensmetēju. Sadursmju laikā tika ievainoti četri demonstranti un viens policists. Demonstrācijas galvenokārt piedalījās kravas automašīnu šoferi, zvejnieki un pārtikas nozarē strādājošie. Vienlaikus protesta akcijas rīkotāji sacīja, ka viņus neapmierina valdības darbs saistībā ar bezdarba samazināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+